جهانگیری: مبارزه با فساد سیاسی نشود | اتاق خبر
کد خبر: 104467
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1394 - 20:00

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه مبارزه با فساد نباید سیاسی شود و برای بیرون راندن رقیب از این حربه نباید استفاده کرد، گفت: هر کجا مبارزه با فساد سیاسی شود اعتماد مردم لطمه می خورد.

اسحاق جهانگیری عصر دوشنبه در نشست اعضای کارگروه های ارتقای سلامت اداری دستگاه های اجرایی این مطلب را بیان کرد و افزود: فساد چرخ حکمرانی خوب را از کار می اندازد و از همه بدتر اینکه مردم احساس بی پناهی و بی دولتی می کنند.

وی با اشاره به پرونده بابک زنجانی گفت: شما فکر می کنید اذهان عمومی بابک زنجانی و پرونده وی را فراموش می کنند؛ حدود یک میلیارد دلار نفت به او داده می شود تا بفروشد و بیش از یک میلیارد دلار پول نقد هم به او می دهند تا به صاحبان آن برساند و مجموعا حدود دو میلیارد و 700 میلیون دلار پول مملکت را می برد. معاون اول رییس جمهوری اضافه کرد: قطعا نمی تواند در یک دوره دو تا سه ساله همه این پول کلان را صرف عیش و نوش کرده باشد؛ حتما این پول در جایی است و مسوولان قضایی باید آن را بیابند. جهانگیری تاکید کرد: پشت پرده پرونده بابک زنجانی هم باید معلوم شود که این شخص چگونه وارد سیستم شد؛ چه کسانی از وی حمایت کردند و چرا می ترسیم اینها را مطرح کنیم. قطعا تا این موضوعات روشن نشود، بابک زنجانی ها پدید می آیند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید