کاهش قیمت خرید تضمینی گندم اصلاح شد | اتاق خبر
کد خبر: 105089
تاریخ انتشار: 12 اردیبهشت 1394 - 10:31
اتاق نیوز: مدیرعامل مجمع ملی کشاورزان خبره با بیان اینکه نرخ خرید تضمینی گندم همان 1155 تومان تصویبی دولت است، گفت:در دو روز آغاز فصل برداشت این محصول با قیمت 1150 تومان خ...
اتاق نیوز: مدیرعامل مجمع ملی کشاورزان خبره با بیان اینکه نرخ خرید تضمینی گندم همان 1155 تومان تصویبی دولت است، گفت:در دو روز آغاز فصل برداشت این محصول با قیمت 1150 تومان خریداری شد که با اصلاح قیمت از سوی دولت نرخ به 1155 تومان بازگشت.
علی خان‌محمدی مدیرعامل مجمع ملی کشاورزان خبره کشور اعلام کرد: قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان‌هایی که برداشت گندم در آنها آغاز شده است، هم اکنون مطابق نرخ مصوب دولت یعنی 1155 تومان است. وی افزود: به گفته گندمکاران با آغاز فصل برداشت گندم دولت در ابتدا و آن هم به مدت دو روز با نرخ 1150 تومان یعنی 5 تومان کمتر از نرخ مصوب اقدام به خرید گندم کرد، ولی بعد از 2 روز قیمت اصلاح و گندم با نرخ 1155 تومان از کشاورزان خریداری شد. مدیرعامل مجمع ملی کشاورزان خبره کشور تصریح کرد: همچنین مابه‌التفاوت خرید گندم در آن دو روز به حساب کشاورزان واریز شده است. علیرضا سلیمان‌پور گندمکار خوزستانی در این رابطه بیان داشت: به دنبال بخشنامه ارسالی به بانک‌ها در 2 روز آغازین خرید تضمینی گندم، این محصول با نرخ 1150 تومان از کشاورزان خریداری شد، اما پس از دو روز دولت در بخشنامه اصلاحی نرخ خرید تضمینی گندم را به بانک‌ها 1155 تومان اعلام کرد. این کشاورز که در شوش دانیال اقدام به کشت گندم می‌‌کند، افزود: وزارت جهاد کشاورزی در سال زراعی جاری اقدامات خوبی را انجام داد، به طوری که انبارها مملو از کودهای فسفاته و ازته بود و کشاورزان در این رابطه هیچ مشکلی نداشتند. سلیمان‌پور تصریح کرد: همچنین با اجرای طرح یادگیری در مزارع امسال کارشناسان کشاورزی همپای کشاورزان در مزارع حضور داشتند و برقراری جلسات و کلاس‌هایی برای کشاورزان معلومات مورد نیاز کشاورزان از جمله نحوه تغذیه مناسب غلات در شرایط آب‌ و هوایی را برای کشاورزان تشریح و به آنها آموزش می‌دادند. این کشاورز گندمکار تصریح کرد: وضعیت آب‌وهوایی هم در سال زراعی جاری مناسب بود و پیش‌بینی می‌کنم محصول خوبی را برداشت کنیم. به گزارش فارس: دولت در مهرماه سال 93 نرخ خرید تضمینی گندم معمولی را 1155 تومان و نرخ خرید تضمینی گندم دوروم را 1188 تومان اعلام کرده بود که این نرخ در مصوبه جدید که در تاریخ 94.1.26 (در فصل برداشت گندم) به وسیله روزنامه رسمی کشور منتشر شد با 5 تومان کاهش 1150 تومان گندم معمولی و 8 تومان کاهش قیمت گندم دوروم 1180 تومان اعلام شد. براساس این گزارش: نرخ خرید تضمینی گندم مورد انتقاد گندمکاران و بسیاری از کارشناسان حوزه کشاورزی است و این افراد نرخ مناسب برای خرید تضمینی گندم را با توجه به هزینه‌های تمام شده حدود 1500 تومان عنوان می‌کنند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید