قالیباف: مسئول رسیدگی به بحران در پایتخت هستم | اتاق خبر
کد خبر: 105428
تاریخ انتشار: 14 اردیبهشت 1394 - 11:24
شهردار تهران با اشاره به اقدامات انجام شده برای افزایش ایمنی شهر تهران در برابر بحران گفت: تا رسیدن به شرایط مطلوب راه زیادی است....
شهردار تهران با اشاره به اقدامات انجام شده برای افزایش ایمنی شهر تهران در برابر بحران گفت: تا رسیدن به شرایط مطلوب راه زیادی است.
اتاق نیوز - محمدباقر قالیباف امروز در کنفرانس بین‌المللی کاهش خطرپذیری و مدیریت بحران در مناطق شهری با بیان اینکه این کنفرانس فرصتی برای شناسایی نقاط آسیب‌پذیر شهر تهران است، تصریح کرد: کشور ما جزو مناطق آسیب‌پذیر است که باید نسبت به مدیریت آن اقدام کرد. وی با بیان اینکه از سن نوجوانی تاکنون در 4 بحران بزرگ از جمله 3 زلزله طبس، رودبار، بم و جنگ تحمیلی حضور داشته‌ام، افزود: مطالعات نشان داده است که ما باید موضوع کاهش خطرپذیری در مناطق و به خصوص شهرها را جدی بگیریم، چراکه شهرها جان و مال مردم را دردل خود جای داده‌اند و باید نسبت به مدیریت بحران در این شهرها اهتمام ویژه داشت. شهردار تهران با بیان اینکه کاهش خطرپذیری بحران در شهرها را باید به عنوان یک فرآیند طولانی‌مدت در نظر گرفت، به تاثیر رسانه‌ها در موفقیت کاهش خطرپذیری اشاره کرد و گفت: هنگامی که حادثه‌ای بزرگ همچون نپال و بم رخ می‌دهد، رسانه‌ها افکارعمومی را بیدار می‌کنند؛ این در حالی است که این مساله اثرات منفی در پی دارد و باید رسانه‌ها و سازمان‌های مسئول همچون هلال‌احمر اطلاع‌رسانی را در طول زندگی مردم و نه فقط در هنگام زلزله، انجام دهند. قالیباف یادآور شد: باید پیشگیری و کاهش آسیب‌پذیری به واسطه آموزش و در زمان‌های مختلف و به صورت مداوم ایجاد شود. وی با بیان اینکه بنده به عنوان شهردار تهران مسئول رسیدگی به بحران در پایتخت هستم، گفت: هرچند ما تا رسیدن به شرایط مطلوب راه زیادی داریم اما آموزش، پیشگیری و اقدامات موثر قبل از وقوع حادثه نقش تعیین کننده‌ای درکاهش خطرپذیری دارد. شهردار تهران با اشاره به جمعیت 10 میلیونی شهر تهران خاطرنشان کرد: شهر تهران به دلیل جمعیت بسیار بالا به صورت محله‌ای اداره می‌شود، به گونه‌ای که در هر مرحله گروه‌های دوام برای پوشش حوادث احتمالی با اولویت زمین‌لرزه تشکیل شده است. همچنین 100 سوله مدیریت بحران در شهر تهران ایجاد شده و تجهیزات نیز افزایش سه برابری داشته‌اند و با اینکه در شرایط خوبی به سر می‌بریم؛ اما کافی نیست. قالیباف افزود: تجربه بین‌المللی کشورهای شرکت‌کننده در این کنفرانس می‌تواند برای بهتر شدن وضعیت در شهر تهران کمک‌کننده باشد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید