گسترش فروشگاه‌های زنجیره‌ای نظام توزیع را ساماندهی می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 105614
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1394 - 09:55
اتاق نیوز - نماینده اسلامشهر در اتاق اصناف ایران، گسترش فروشگاه‌های زنجیره‌ای توسط اصناف را موجب ساماندهی نظام توزیع و به سود صنوف و مصرف‌کننده دانست....

اتاق نیوز - نماینده اسلامشهر در اتاق اصناف ایران، گسترش فروشگاه‌های زنجیره‌ای توسط اصناف را موجب ساماندهی نظام توزیع و به سود صنوف و مصرف‌کننده دانست.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از اتاق اصناف ایران مهرپویان طارانی با اظهار کرد: در اقتصادهای پیشرفته امروزی، باید به دنبال شیوه‌های جدید در نظام توزیع بود که هم هزینه‌ها را کاهش دهد و هم سود را بالا ببرد بنابراین باید نظام توزیع سنتی فعلی را به مدرن تغییر داد.

وی ادامه داد: در این میان فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي قطعا می‌توانند نقش مهمی در ساماندهی عرضه و تقاضا داشته باشند.

نماینده اسلامشهر در اتاق اصناف ایران، با بیان اینکه مختصات اقتصادی ما ضرورت گسترش فروشگاه‌های زنجیره ای را برای اصناف بیشتر می‌کند، ادامه داد: تسهیل دسترسی مصرف‌کنندگان به کالاها و مایحتاج روزمره، ساماندهی اصناف، تامین کالا بطور متمرکز و حذف واسطه‌ها، سهیم کردن مصرف‌کننده و تولیدکننده در سود حاصل از توزیع و فروش و ثبات قیمت‌ها از جمله مزایای توسعه فروشگاه‌های زنجیره ای است.

طارانی با بیان اینکه اصناف پتانسیل خوبی برای تاسیس فروشگا‌ه‌های زنجیره ای دارند، گفت: اتاق اصناف ایران باید با یک برنامه ریزی صحیح و مناسب و با در نظر گرفتن مشوق‌هایی، صنوف را به سمت تاسیس فروشگاه‌های زنجیره‌ای ببرد تا هم نظارت بر اصناف برای متولیان امر راحت‌ترباشد و هم خود اصناف بتوانند مزایای بیشتری از انجام این کار به دست آورند.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید