ظرفیت افزایش اجاره بها وجود ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 105681
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1394 - 13:06
با توجه به ثبات قیمت ها در بازار مسکن، میزان اجاره بها در سال جدید افزایش نداشته است و اقدامات برخی سوداگران در این بازار بی اثر خواهد بود....
با توجه به ثبات قیمت ها در بازار مسکن، میزان اجاره بها در سال جدید افزایش نداشته است و اقدامات برخی سوداگران در این بازار بی اثر خواهد بود.
اتاق نیوز - وضعیت بازار مسکن با شروع سال جدید هم چنان به روال سال گذشته پیش می رود و ثبات قیمت ها و رکود در این بازار هم‌چنان ادامه دارد. این ثبات قیمت ها در حالی است که گروهی از واسطه گران و سوداگران تلاشی در راستای خارج کردن تعادل قیمت ها در بازار اجاره داشته اند. به عقیده کارشناسان این حوزه تعیین میزان اجاره بها به نسبت ارزش خانه و همگام با تورم عمومی با جامعه پیش می رود و افزایش آن به دست دلالان و واسطه گران امری کاملا غیرمنطقی است و هیچ گونه توجیه اقتصادی ندارد. حسام عقبایی رییس اتحادیه مشاوران املاک در این زمینه گفت: با شروع سال جدید با توجه به این‌که 15 روز اول ماه تعطیل است و فعالیت‌های اقتصادی از 15 روز دوم شروع می شود، در بازار مسکن هم روال به همین صورت بوده و شاهد تحرکات خاصی نبودیم. وی با بیان این‌که در فروردین‌ماه سال 1394 وضعیت معاملات به گونه‌ای نبوده که شاهد افزایش اجاره بها باشیم، تصریح کرد: می‌توانیم بگوییم میزان اجاره بها از سال گذشته تاکنون از ثبات برخوردار بوده است. عقبایی در ادامه با اشاره به این‌که بعضی مالکان در پایان سال 93 و آغاز سال 94 بدون آنکه بازار را رصد کنند و قدرت بازار اجاره را در نظر گیرند دست به افزایش قیمت‌ها زده‌اند تاکید کرد: این مساله در حالی است که بازار اجاره ظرفیت افزایش ندارد و با توجه به قدرت خرید مردم در دهک‌های پایین و متوسط نباید میزان اجاره‌بها افزایش یابد. عقبایی با بیان این‌که قیمت مسکن افزایش نداشته و هرگونه افزایش اجاره‌بها بی‌اساس است، گفت: بعضی مالکان و موجران ارزش خانه را با سود بانکی مقایسه می‌کنند که این مساله درست نیست. رییس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر این‌که مشاوران املاک باید قیمت واقعی اجاره را تفسیر و تحلیل کنند، تصریح کرد: برخی رسانه‌ها با خبرسازی به اخبار سوداگرانه دامن می‌زنند. عقبایی خاطر نشان کرد: بازار اجاره آرام خواهد بود و مستاجران می‌توانند با خیالی آسوده در این بازار اقدام به جابه جایی کنند.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید