30 درصد کودکان شهرهای بزرگ دچار علایم آسم هستند | اتاق خبر
کد خبر: 106120
تاریخ انتشار: 17 اردیبهشت 1394 - 10:51
تحقیقات نشان داده در شهر های بزرگ به ویژه تهران آسم بیشتر کودکان را درگیر می کند به طوری که 30 درصد کودکان دچار علائم آسم هستند....
تحقیقات نشان داده در شهر های بزرگ به ویژه تهران آسم بیشتر کودکان را درگیر می کند به طوری که 30 درصد کودکان دچار علائم آسم هستند.
اتاق نیوز - دکتر حبیب سهیلی فوق تخصص ایمونولوژی و آسم وآلرژی با بیان این مطلب گفت: آلرژی بیماری است که بافت های مختلف بدن را درگیر می کند به طوریکه با درگیر کردن پوست می تواند باعث کهیر شود و یا حتی می تواند مجاری تحتانی تنفسی و یا گوارشی را هم درگیر کند. وی افزود: مطالعات نشان داده که آلرژی در شهرهای بزرگ بین 30 تا 40 درصد شیوع دارد و در دنیا حداقل 500 میلیون نفر دچار آلرژی فصلی هستند . این متخصص کلینیک آسم و آلرژی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه آسم هم یکی از بیماری های آلرژیک محسوب می شود، تصریح کرد: آلرژی فصلی بیشتر شبیه به سرماخوردگی است اما تفاوت آن با سرماخوردگی این است که دوره طولانی تری دارد و بیمار دچار تب نمی شود.در تهران نیز آسم در کودکان بیشتر از بزرگسالان دیده می شود حتی تحقیقات نشان داده که در شهرهای بزرگ 30 درصد کودکان دچار علائم آسم هستند و 20 درصد هم آلرژی فصلی دارند. لازم به ذکر است کلینیک فوق تخصصی ایمونولوژی، آسم و آلرژی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با بهره گیری از پزشکان فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی، بیماران مبتلا به آسم را مطابق با آخرین روش های علمی ویزیت و درمان می کند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید