توصیه‌های رییس جمهور در دستور کار هلال‌احمر | اتاق خبر
کد خبر: 106667
تاریخ انتشار: 20 اردیبهشت 1394 - 14:15
رئیس جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد: عملیاتی‌کردن توصیه‌های مهم رئیس‌جمهوری با توجه به اعلام آمادگی دکتر روحانی برای کمک به هلال‌احمر، باید در دستور کار قرار گیرد....
رئیس جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد: عملیاتی‌کردن توصیه‌های مهم رئیس‌جمهوری با توجه به اعلام آمادگی دکتر روحانی برای کمک به هلال‌احمر، باید در دستور کار قرار گیرد.
  اتاق نیوز - دکتر سید امیرمحسن ضیائی در جلسه ویژه شورای معاونین جمعیت هلال‌احمر که روز گذشته و بلافاصله پس از برگزاری همایش «انسان مهربان، دنیای آرام» با حضور رئیس‌جمهوری برگزار شد، ضمن تقدیر از حضور ارزشمند، راهگشا و دلگرم کننده رئیس جمهوری اسلامی ایران در جمع پرسنل هلال احمر اظهار کرد: باید از محورهای مهم، هوشمندانه و راهگشای سخنان رئیس‌جمهوری درباره هلال‌احمر، نهایت استفاده را برده و آنها را عملیاتی کرد. وی افزود: جمعیت هلال‌احمر باید به نمایندگی از مردم در حوزه‌های مختلف مطالبه‌گری کرده و به عنوان یک نهاد مردمی مطالبه جامعه را از حاکمیت مطرح کند. به عنوان نمونه در خصوص تصادفات باید از حوزه‌های مربوطه مطالبه‌گری کرده و به عنوان مدافع حقوق مردم، خواستار بهبود روش‌ها و سیستم‌ها برای کاهش تصادفات شویم. ضیائی تاکید کرد: اگر نتوانیم برنامه‌های جامع خود را در برنامه پنج ساله ششم توسعه ترسیم کنیم، نه فقط جایگاهی درخور نخواهیم داشت، بلکه از برنامه‌های خود نیز عقب مانده و چیزی برای اجرا و عرضه نخواهیم داشت. در ادامه مهندس علی‌اصغر احمدی، دبیرکل جمعیت هلال‌احمر هم در جلسه شورای معاونین جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد: با توجه به این که هنوز آیین‌نامه برنامه ششم تدوین نشده است، لازم است سند برنامه ششم توسعه جمعیت هلال‌احمر را همسو با رهنمودهای رئیس جمهوری تدوین کنیم. دبیرکل جمعیت هلال‌احمر افزود: بر این اساس لازم است ستاد تدوین برنامه ششم توسعه جمعیت هلال‌احمر با قید فوریت تشکیل شده و این موضوع مهم و استراتژیک را پیگیری کند. در پایان این جلسه دکتر سید امیرمحسن ضیائی با تقدیر از خدمات صادقانه دکتر کاخکی در دوران تصدی معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی، افزود: دکتر کاخکی، فردی سالم، سلیم، پاک و دارای تجربیات ارزشمندی است و به همین منظور از ایشان درخواست کردیم همکار مجموعه در بخشی دیگر از جمعیت هلال‌احمر باشد. بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، وی گفت: معاونت توسعه منابع انسانی و پشتیبانی حوزه‌ای استراتژیک بوده و ضرورت دارد در تسهیل امورات تمامی حوزه‌های جمعیت نقش اساسی ایفا کند. دکتر کاخکی هم با اشاره به تجربیاتی که در دو سال گذشته در حوزه پشتیبانی داشته است، اظهار کرد: حوزه معاونت توسعه منابع انسانی و پشتیبانی بنا بر انتظارت بح حق سیستم برای تحقق ماموریت اصلی خود که همانا پشتیبانی و تسهیل کننده تمامی حوزه های جمعیت است، نیاز به ساختار اصلاح دارد، چراکه در غیر این صورت به اهداف مهمی که برای آن ترسیم شده است، دست نخواهد یافت.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید