تولیدات داخلی باید برند سازی شوند | اتاق خبر
کد خبر: 107103
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1394 - 15:24
اتاق نیوز - رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران گفت: کارخانه های تولید لوازم خانگی داخلی توانمندی تولیدکالای با کیفیت را دارند، اما نداشتن ابزار و ماشین آلات پیشرفته و دا

اتاق نیوز - رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران گفت: کارخانه های تولید لوازم خانگی داخلی توانمندی تولیدکالای با کیفیت را دارند، اما نداشتن ابزار و ماشین آلات پیشرفته و دانش و علوم نوین، مانع از توسعه و پیشرفت تولیدات داخلی است.

محمدطحان پور افزود: به منظور توسعه در صنعت لوازم خانگی می توان با تولیدکنندگان خارجی مشارکت کرد و به دلیل وجود پتانسیل های فراوان برای تولید به لحاظ نیروی متخصص و سرمایه، با سرمایه گذاری تولیدکنندگان برندهای لوازم خانگی در ایران می‌توان علاوه برکاهش قیمت، کیفیت و صادرات لوازم خانگی تولید داخل را افزایش داد.

وی با تاکید بر ضرورت مشارکت تولیدکنندگان لوازم خانگی داخلی با تولیدکنندگان معتبر خارجی افزود: چنانچه تولیدکنندگان لوازم خانگی داخلی با تولیدکنندگان لوازم خانگی برندهایی چون بوش آلمان و جنرال الکتریک مشارکت کنند، بی شک تولید لوازم خانگی با کیفیت در ایران توسعه چشمگیری پیدا خواهد کرد.

طحان پور تصریح کرد: تولیدکنندگان خارجی آماده سرمایه گذاری در بخش تولید لوازم خانگی در ایران هستند، و در کشور زیر ساخت های تولید را داریم و برخی از کارخانه های داخلی قابلیت مشارکت با کارخانه های خارجی را دارند و نیاز به سرمایه کشو رهای خارجی نداریم چرا که سرمایه را در داخل کشور داریم بلکه لازم است شریک تجاری دانش و تکنولوژی روز را در اختیار تولید کننده داخلی قرار دهد.

وی افزود: اگر تلاش و حرکت مطلوب داشته باشیم، می‌توانیم ظرف دو سال آینده بازار منطقه را در دست داشته باشیم.

طحان پور تصریح کرد: توافقات هسته‌ای لوزان و لغو تحریم ها باعث کاهش قیمت ارز می شود که این امر منجر به کاهش قیمت مواد اولیه وارداتی برای ساخت و به دنبال آن ثبات در نرخ لوازم خانگی تولید داخلی خواهد شد.

وی افزود: تولید لوازم خانگی نیازمند ابزار است و اگر قرار است قیمت تولیدات داخلی کاهش داشته باشد باید مواد اولیه ارزان و با قیمت مناسب در اختیار تولید کننده قرار بگیرد به عنوان مثال کارخانه یخچال سازی باید pvc، رنگ و قطعات و سایر ملزومات ساخت یخچال را با قیمت مناسب وارد کند تا بتواند با قیمت مناسبتری کالا را تولید و عرضه کند.

طحان پور اظهار کرد: در سال جدید تغییرات قیمتی را در لوازم خانگی نداریم اما توصیه اتحادیه به مردم این است که به اندازه نیازشان کالا خریداری ‌کنند .

منبع: اتاق اصناف ایران

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید