ارسال نامه بانک ها به بانک مرکزی | اتاق خبر
کد خبر: 108203
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1394 - 16:29
اتاق نیوز: بانک های کشور در جهت ایجاد تعادل تدریجی در بازار پول و فراهم ساختن زمینه کاهش نرخ سود تسهیلات، در مورد نرخ های سود کوتاه مدت به توافق رسیدند....
اتاق نیوز: بانک های کشور در جهت ایجاد تعادل تدریجی در بازار پول و فراهم ساختن زمینه کاهش نرخ سود تسهیلات، در مورد نرخ های سود کوتاه مدت به توافق رسیدند.
شنیده ها حاکیست، عبدالناصر همتی مدیرعامل بانک ملی و رییس شورای هماهنگی بانک ها طی نامه ای به رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نرخ های توافقی را اعلام کرده است. برهمین اساس نرخ سود سپرده روزشمار کمتر از سه ماه حداکثر 10 درصد؛ نرخ سود سپرده روزشمار 3 ماه تا 6 ماه 14 درصد، نرخ سود سپرده روزشمار 6 ماه تا 9 ماه 16 درصد، نرخ سود سپرده روزشمار 9 ماه تا 12 ماه 18 درصد تعیین شده است. براساس این گزارش توافق شده کانون بانک های خصوصی نیز نرخ های مورد عمل به شرح فوق را جداگانه به بانک مرکزی اعلام نمایند. بر اساس این گزارش و به دلیل مسابقه جهت اعلام نرخ های نزدیک به 20درصد برای سپرده های کوتاه مدت قیمت تمام شده پول برای بانک ها به سرعت در حال افزایش بود و تداوم این اقدام می توانست امکان کاهش سود تسهیلات را منتفی سازد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید