اظهارات وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تائید مجدد سبعیت این رژیم است | اتاق خبر
کد خبر: 108293
تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1394 - 06:13
سفیر کشورمان در سازمان ملل در نامه‌ای به دبیرکل این سازمان اظهارات اخیر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی را تائید مجدد سبعیت این رژیم دانست....
سفیر کشورمان در سازمان ملل در نامه‌ای به دبیرکل این سازمان اظهارات اخیر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی را تائید مجدد سبعیت این رژیم دانست.
اتاق نیوز - غلامعلی خوشرو، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک روز چهارشنبه با ارسال نامه‌ای به دبیر‌کل این سازمان و همچنین رئیس دوره‌ای شورای امنیت به اظهارات گستاخانه وزیر جنگ رژیم صهیونیستی علیه کشورمان واکنش نشان داد. در نامه سفیر کشورمان آمده است: اظهارات اخیر موشه یعلون و اشاره ضمنی این مقام صهیونیست مبنی بر احتمال بکارگیری سلاح هسته‌ای علیه جمهوری اسلامی مانند آنچه که در هیروشیما و ناکازاکی اتقاق افتاد و همچنین تهدید مجدد وی علیه مردم غیر نظامی لبنان از جمله زنان و کودکان، بیش از پیش ماهیت و خوی تجاوزکارانه این رژیم را آشکار می سازد. خوشرو در نامه خود آورده است: علیرغم فریبکاری‌های قبلی رژیم صهیونیستی ، این وزیر صهیونیست به در اختیار داشتن سلاح هسته‌ای اعتراف کرده و ضمن اینکه با شقاوت و بی‌رحمی تلفات انسانی حاصل از حمله اتمی به هیروشیما و ناکازاکی را کم اهمیت می‌انگارد، آشکارا سخن از بکارگیری این سلاح غیر انسانی علیه ایران به زبان رانده است. سفیر کشورمان افزوده است: این مقام صهیونیست از یک سو ماهیت از پیش طراحی شده حملات این رژیم علیه غیر نظامیان در لبنان و غزه را روشن ساخته و از سوی دیگر از این حملات وحشیانه دفاع کرده و با قصاوت تمام سخن از آمادگی برای تکرار کشتار و قتل عام غیر نظامیان به میان آورده است. نماینده دائم کشورمان در پایان نامه آورده است: این اظهارات گستاخانه اصول اولیه حاکم بر درگیری‌های مسلحانه و همچنین حقوق بین المللی بشر دوستانه را به چالش کشیده و صلح و امنیت بین المللی را تضعیف می‌کند و به همین دلیل انتظار می‌رود شورای امنیت سازمان ملل این اظهارات غیر مسئولانه و تهدید آشکار مبنی بر بکارگیری بمب هسته‌ای و کشتار غیر نظامیان را محکوم کند. خوشرو همچنین از رئیس شورای امنیت خواسته است تا این نامه را به عنوان سند این شورا منتشر کند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید