کارت‌های شهروندی به زودی در پارکومترها قابل استفاده خواهد بود | اتاق خبر
کد خبر: 108822
تاریخ انتشار: 2 خرداد 1394 - 18:06
مدیرعامل بانک شهر با اشاره به مزایای مختلف کارت‌های شهروندی این بانک گفت: تسهیل در پرداخت‌ها از مهم ترین مزایای استفاده از این کارت‌هاست‌....
مدیرعامل بانک شهر با اشاره به مزایای مختلف کارت‌های شهروندی این بانک گفت: تسهیل در پرداخت‌ها از مهم ترین مزایای استفاده از این کارت‌هاست‌.
اتاق نیوز - حسین محمد پورزرندی با بیان این مطلب گفت: در این کارت‌ها که smart card  است‌، حافظه‌ای قرار داده شده است که امکان ذخیره پول در آن وجود دارد تا در مراکزی که بیشتر نیاز به استفاده از پول خُرد است، قابل استفاده باشد. وی با اشاره به ویژگی‌های متفاوت کارت شهروندی به عنوان کیف پول خُرد الکترونیکی اظهار داشت: این کارت، ترکیبی از کارت‌های شتابی بانک‌ها و کارت عادی بانک شهر است که به دلیل ایجاد حافظه در آن، قابلیت اتصال به پوزهایی که خدماتی ویژه برای آنها پیش‌بینی شده است را دارد. مدیر عامل بانک شهر خاطرنشان کرد: این بانک با هدف عرضه خدمات مطلوب تر به شهروندان و پرهیز از ایجاد پیچیدگی در فضای پرداخت خرد، این فناوری ویژه را  تدارک دیده است که در سایر فضاها نیز قابل توسعه خواهد بود. به گفته وی هم اکنون این امکان برای سیستم حمل و نقل عمومی تعریف شده است و در آینده نزدیک این خدمات گسترده‌تر خواهد شد. پورزرندی با اشاره به مشکلات رانندگان و مسافران در پرداخت کرایه و به ویژه پول خرد افزود: شهروندان تهرانی با استفاده از این کارت می‌توانند از خدمات شبکه حمل و نقل عمومی شامل خطوط مترو، BRT و اتوبوس‌های سراسری استفاده کنند و همچنین در شبکه تاکسیرانی مشهد و شیراز نیز قابل بهره برداری است که گسترش این کارت‌ها  اقدام مهمی در کاهش مشکلات این حوزه محسوب می‌شود. مدیرعامل بانک شهر تصریح کرد: در آینده نزدیک، کارت‌های شهروندی در پارکومترها و سایر فضاهای پرداخت قابل استفاده خواهد بود و همچنین امکانات دیگری نیز بر روی این کارت‌ها تعریف می‌شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید