همراه با تمام مردم دنیا؛ یک هفته تلاش برای زندگی بدون دخانیات | اتاق خبر
کد خبر: 108876
تاریخ انتشار: 2 خرداد 1394 - 20:11
اتاق نیوز - شهرداری منطقه 11 در نظر دارد به مناسبت فرا رسیدن هفته جهانی بدون دخانیات (4 تا 10خرداد ماه)، با هدف تلاش برای دستیابی تمام شهروندان به زندگی سالم و بدون دخانی...
اتاق نیوز - شهرداری منطقه 11 در نظر دارد به مناسبت فرا رسیدن هفته جهانی بدون دخانیات (4 تا 10خرداد ماه)، با هدف تلاش برای دستیابی تمام شهروندان به زندگی سالم و بدون دخانیات، برنامه‌های ویژه‌ای را اجرا کند.
به گفته نصرالله آبادیان شهردارمنطقه 11، سلامتی هدیه ارزشمندی است که باید برای حفظ آن برنامه ریزی کرد و آگاهی از مضرات سلامت، مفیدترین راهکار برای کاهش هزینه‌های معنوی و مادی ناشی از بروز بیماری در جامعه است. وی با بیان این که سلامت شهروندی برای مدیریت شهری بسیار ارزشمند است، اجرای برنامه‌های آموزش محور با موضوع سلامت شهروندان را اولویت برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی این منطقه عنوان کرد و با اشاره به فرا رسیدن هفته جهانی بدون دخانیات گفت: در این هفته برنامه‌های متنوع آموزشی در بوستانها و سراهای محلات 17 گانه برگزار می‌شود. شهردار منطقه 11 ادامه داد: با توجه به مضرات مصرف دخانیات، سازمان جهانی بهداشت با اختصاص یک هفته به این موضوع در جهت کاهش مصرف آن تلاش می کند و اهمیت این موضوع اداره کل سلامت شهرداری تهران را بر آن داشته تا با اجرای برنامه های متناسب با این موضوع با سازمان جهانی بهداشت همکاری کند. آبادیان خاطر نشان کرد: برگزاری دوره های آموزشی مضرات استعمال دخانیات، کلاس آموزشی"آگاه سازی والدین با تأثیرات مخرب سیگار بر فرزندان " ، کلاس آموزشی راه های پیش گیری از استعمال دخانیات، کلاس آموزشی مصرف تاثیر دخانیات بر جنین در دوران بارداری و...از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده است. وی همچنین از برگزاری 37 عنوان مسابقات مختلف با موضوع دخانیات در سطح محلات خبر داد و بیان کرد: مسابقات نقاشی، روزنامه دیواری، جمله نویسی، مقاله نویسی، کاردستی و عکس با موضوع دخانیات در این هفته برگزار می شود. شهردار منطقه 11 تصریح کرد: اجرای نمایش ها و تئاترهای خیابانی، پیاده روی نمادین و تورهای تفریحی آموزشی با موضوع مبارزه با دخانیات با حضور شهروندان سطح منطقه، برگزاری مراسم نمادین دفن سیگار و قلیان، گرفتن سیگار از افراد سیگاری و اهداء شاخه گل و..... در بوستانها و خانه‌های سلامت سطح منطقه از جمله دیگر برنامه‌های اداره سلامت در هفته دخانیات است. آبادیان با اشاره به همکاری ارگانهای مختلف در اجرای برنامه هفته بدون دخانیات خاطر نشان شد: با رایزنی‌های انجام شده برنامه های هفته بدون دخانیات با همکاری کلانتری های سطح منطقه، انجمن پیش گیری از استعمال دخانیات ایرانیان و روابط عمومی کارخانه دخانیات برگزار می شود. شایان ذکر است تهیه و توزیع اقلام 2000 مورد بروشور با موضوع دخانیات، برگزاری مراسم تقدیر، نظیر ترک کنندگان سیگار و تجلیل از حامیان کنترل دخانیات و انجام تبلیغات محیطی و نصب بنر، پوستر در هفته دخانیات انجام می‌شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید