گرما در هند جان 500 تن را گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 109663
تاریخ انتشار: 5 خرداد 1394 - 15:22
موج گرما از اواسط ماه آوریل این دو ایالت هند را فراگرفته اما بیشتر فوتی‌های مربوط به این حادثه در هفته گذشته اتفاق افتاده است....
موج گرما از اواسط ماه آوریل این دو ایالت هند را فراگرفته اما بیشتر فوتی‌های مربوط به این حادثه در هفته گذشته اتفاق افتاده است.
به گزارش ایسنا، بالا رفتن دما در بخش‌هایی از هند و رسیدن آن به 48 درجه سانتی‌گراد موجب شد دست‌کم 500 تن جان خود را از دست بدهند. بیشتر فوتی‌های این حادثه در «تلنگانا» و «آندرا پرادش»، ایالت‌های جنوبی هند بوده که از روز شنبه بیش از 140 قربانی داشته است. مقامات محلی این دو ایالت از ساکنان آنها درخواست کردند از رفت و آمدهای غیرضروری خودداری کرده و میزان فراوانی مایعات بنوشند. همچنین بیشتر قربانیان از میان افرادی هستند که در معرض تابش مستقیم خورشید قرار داشته‌اند و معمولا بالای 50 سال بودند. موج گرما از اواسط ماه آوریل این دو ایالت هند را فراگرفته اما بیشتر فوتی‌های مربوط به این حادثه در هفته گذشته اتفاق افتاده است. به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، کارشناسان هواشناسی در هند با بیان اینکه موج گرما ناشی از کمبود بارش‌هاست، اظهار داشتند: این شرایط جوی برای چند روز آینده ادامه خواهد داشت.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید