روس‌ها "سر بزنگاه" ما را‌‌ رها کرده و می‌کنند | اتاق خبر
کد خبر: 109788
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1394 - 09:59
اتاق نیوز - دیدگاه ما این است که روس‌ها سر بزنگاه ما را‌‌ رها کرده و می‌کنند و در مقابل به ما می‌گویند شما تمایلتان به غرب است. اما ما به روسیه مقتدر و قوی اعتقاد دار
اتاق نیوز - دیدگاه ما این است که روس‌ها سر بزنگاه ما را‌‌ رها کرده و می‌کنند و در مقابل به ما می‌گویند شما تمایلتان به غرب است. اما ما به روسیه مقتدر و قوی اعتقاد داریم و این ظرفیت ایجاب می‌کند که به همکاری‌هایمان ادامه دهیم.
دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با بیان اینکه اگر اوضاع را‌‌ رها کنیم، به‌ زودی تهدید تکفیری‌ها و داعش به مرزهای ما می‌رسد، گفت: باید دست دراز تجاوز دشمن از مرزهای ما دور شود و برای حفظ قدرت خود در مقابل این تهدید انسجام درونی مهم‌ترین مسأله است. شمخانی در پاسخ به دانشجویی که در ارتباط با روابط تهران ـ مسکو پرسید، گفت: دیدگاه ما این است که روس‌ها سر بزنگاه ما را‌‌ رها کرده و می‌کنند و در مقابل به ما می‌گویند شما تمایلتان به غرب است. اما ما به روسیه مقتدر و قوی اعتقاد داریم و این ظرفیت ایجاب می‌کند که به همکاری‌هایمان ادامه دهیم. وی ادامه داد: تعامل روس‌ها با ما کند، بی‌تشریفات و یخ‌آلود است و در مقابل ایرانی‌ها در این روند به مثال یک جالیزکارند. یعنی معتقدند که باید صبر کنیم تا زمین جالیزی به یک زمین بایر گندم تبدیل شود. دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: بعد از آنکه روسیه در بحث اوکراین از سوی آمریکا تحریم شد و از سویی قیمت نفت کاهش یافت و متحدان روسیه در منطقه مثل سوریه مورد هجمه و هجوم قرار گرفتند، شرایط تا حدودی متفاوت شده است. در عین حال ما با سماجت تعامل با روسیه را دنبال می‌کنیم. هم‌چنین معتقدیم در چهارچوب همکاری‌های پیمان شانگهای تعاملات می‌تواند تسهیل و تسریع شود.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید