پرداخت هزار میلیارد تومان خسارت از سوی بیمه دانا | اتاق خبر
کد خبر: 110027
تاریخ انتشار: 7 خرداد 1394 - 12:49
اتاق نیوز: شرکت بیمه دانا با پرداخت بیش از هزار میلیارد تومان خسارت در سال 93 برگ زرین دیگری درخدمت رسانی به مردم در کارنامه خود ثبت کرد ....
اتاق نیوز: شرکت بیمه دانا با پرداخت بیش از هزار میلیارد تومان خسارت در سال 93 برگ زرین دیگری درخدمت رسانی به مردم در کارنامه خود ثبت کرد .
شرکت بیمه دانا با پرداخت بیش از هزار میلیارد تومان خسارت در سال 93 برگ زرین دیگری درخدمت رسانی به مردم در کارنامه خود ثبت کرد .بیژن صادق نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل بیمه دانا در پیام نوروزی خود به خانواده بزرگ این شرکت ضمن تبریک سال نو و آرزوی بهترین ها برای آنها ، از تلاش ها و تحمل سختی هایی که در راه پیاده سازی برنامه های شرکت به منظور بهره مندی از سامانه های جامع ویکپارچه عملیات فنی و مالی صورت گرفت، تقدیر کرد . وی گفت: بیمه دانا در سال گذشته توانست با افزایش ضریب نفوذ خود در بازار و جذب بازارهای جدید بیمه ای با رشد پرتفوی بالغ بر 50 درصد نسبت به سال قبل از آن به عنوان یک شرکت بیمه اخلاق محور و مشتری مدار کوشید بهترین نوع خدمت رسانی را به مردم ارائه کند . دکتر صادق افزود: با وجود برخی سختی ها وکاستی ها در پشتیبانی های ستادی و شعب، نمایندگان نیز با همراهی مناسب و تحسین برانگیز به یاری شرکت خود برخاستند و با نفوذ بیشتر به بازارهای خرد، گام های موثری درتثبیت جایگاه بیمه دانا در اذهان عمومی و همچنین صنعت بیمه برداشتند . مدیر عامل بیمه دانا ضمن آرزوی توفیقات بیشتر برای شرکت در سال جدید و با اشاره به فرازهایی از فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص پیشرفت اقتصادی، اقتدار و عزت منطقه ای و بین المللی افزود: بیمه دانا قویتر از سال های گذشته و با عنایت به ظرفیت های درونی خود از نظر اتحاد و همدلی پرسنل و شبکه فروش، دانش فنی، بیمه گذاران و بیمه شدگان چندین ساله و همچنین ظرفیت های بالا در حوزه ارائه خدمات الکترونیک، حرکت منسجمی را به سوی اعتلا و پیشرفت و ارائه خدمات ارزنده به ملت ایران آغاز خواهد کرد . نایب رییس هیات مدیره بیمه دانا، دستیابی به این ظرفیت عظیم را در گرو همدلی و همکاری های صمیمانه میان شرکت و نمایندگان و بیمه گذاران دانست و یادآور شد: اگر این همکاری صمیمانه چند سویه شکل گیرد، یقینا همه برنامه های شرکت دست یافتنی و با کمترین دشواری و بیشترین حلاوت میسر خواهد شد . در این راستا طی سال گذشته معاونت بازاریابی، شعب و شبکه فروش با هدف تمرکز بیشتر بر روی مشتریان و فراهم کردن بسترهای مناسب برای خدمت رسانی در بیمه دانا شروع مجددی داشت که با تلاش و امید به خداوند این حوزه نیز اقدامات موثری را در پیشبرد اهداف مورد نظر خواهد داشت . وی "تکریم،تجمیع وتسریع" را هدف و شعار امسال بیمه دانا عنوان کرد و با ابراز امیدواری برای تحقق آن در سال جاری با توجه به راهبردهای شرکت گفت: ارائه خدمت به بیمه شدگان، بیمه گذاران، نمایندگان، سهامداران و پرسنل بیمه دانا به شرطی کارآمد و مناسب خواهد بود که در زمان قابل قبولی به دست مشتریان وذینفعان برسد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید