اختصاصی/ امیرتاش: بانکداری الکترونیک ایران، بلوغ کاربری و ابزاری ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 110161
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1394 - 12:01
اتاق نیوز:کارشناس مسائل بانکی گفت: بانکداری الکترونیک امروز ایران به منظور کسب درآمد، هنوز به بلوغ کاربری و ابزاری نرسیده است....
اتاق نیوز:کارشناس مسائل بانکی گفت: بانکداری الکترونیک امروز ایران به منظور کسب درآمد، هنوز به بلوغ کاربری و ابزاری نرسیده است.
عبدالرضا امیرتاش کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به جایگاه صنعت بانکداری الکترونیک در ایران به اتاق نیوز اعلام کرد: بانکداری الکترونیکی یک صنعت است که از فناوری روز استفاده می کند؛ اما مفهوم کلیتی آن با سیاست های بهره برداری، در نزد فعالان صنعت بانکداری و مصرف کنندگان مغایرت دارد. وی ادامه داد: هرچند که مصرف خدمات بانکی به شکل الکترونیک در نزد مخاطبان با رشد روبه رو بوده اما شیوه استفاده از این خدمات به شکل سنتی همچنان قالب است. این کارشناس مسائل پولی و مالی با مد نظر قرار دادن نگرش مصرف کنندگان خدمات بانکی در ایران یادآور شد: یکی از دلایلی که منجر به ایستایی و کندی رشد بانکداری الکترونیک در ایران شده را می توان نبود علاقه و رغبت مردم به پرداخت هزینه برای استفاده از این خدمات برشمرد. وی نبود استراتژی مصرفی برای ابزارهای بانکداری الکترونیک را از دیگر موانع توسعه ای این صنعت دانست و گفت: بانکداری الکترونیک، یک صنعت است که باید ابزارهای آن در قالب شناسنامه، برای مصرف کننده قابل شناسایی و معرفی باشد و از سویی دیگر صاحبان و فعالان صنعت بانکداری در کنار تهیه این شناسنامه باید به تبلیغ ابزار و شیوه استفاده آن همت گمارند. امیرتاش با تاکید بر رونق بنگاه داری توسط بانک های ایرانی اعلام کرد: اگر این نهاد پولی و مالی بتواند از طریق ارائه خدمات بانکی، کسب درآمد کند؛ دیگر نیازی نخواهد بود که بانک ها برای افزایش دارایی، نرخ سود تسهیلات را افزایش داده و یا به بنگاه داری و برج سازی کشانده شوند.
مطالب مرتبط
نظرات
امیرتاش - جواد
| |
2016-08-08 22:33:35
مرحبا پسر عمو
ADS
ADS
پربازدید