صدور پروانه‌های وزارت بهداشت الکترونیکی می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 110321
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1394 - 16:06
اتاق نیوز - مدیر کل دفتر نظارت امور درمانی وزارت بهداشت از آغاز پروژه الکترونیکی شدن پروانه‌های وزارت بهداشت در آینده نزدیک خبر داد....
اتاق نیوز - مدیر کل دفتر نظارت امور درمانی وزارت بهداشت از آغاز پروژه الکترونیکی شدن پروانه‌های وزارت بهداشت در آینده نزدیک خبر داد.
دکتر سیدمحمدحسین میردهقان با شرکت در نشست سراسری مدیران و روسای اداره‌های نظارت بر امور درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به میزبانی شیراز، گفت: پروژه الکترونیکی شدن امور پروانه‌های وزارت بهداشت طی روزهای آینده اجرایی می شود و طی ماه‌های آینده نیز قابل ارایه خدمت به مردم در کل کشور می‌شود. وی در این خصوص توضیح داد: با اجرای این پروژه، تمامی امور مرتبط با صدور پروانه‌ها برای مراکز پزشکی، درمانی و یا موسسه‌های مرتبط با حوزه سلامت، به صورت الکترونیکی و بدون نیاز به مراجعه حضوری به وزارت بهداشت یا دانشگاه‌های علوم پزشکی، از طریق وب قابل انجام می شود. میردهقان با اشاره به اینکه تلفن گویا و سامانه پیام کوتاه نیز در این پروژه طراحی شده، اظهار کرد: این یک اتفاق جدید در حوزه دانشگاه‌ها و وزارت بهداشت است که علاوه بر تسهیل در ارایه خدمات به مردم، موجب ایجاد آمار دقیق نیز می‌شود. میردهقان در زمینه اعتبار بخشی نیز گفت: مبحث اعتبار بخشی در سال جاری مانند دو سال گذشته، با قوت تمام ادامه خواهد داشت و هر گونه تغییر و یا ارتقای سنجه‌های موجود، نیاز به مصوبه کمیته علمی دارد که در سال آینده قابل اجراست. وی ادامه داد: اعتبار بخشی و رعایت استانداردها در مراکز درمانی، ارتقای کیفی خدمات به مردم را به دنبال دارد که امیدواریم با همفکری صاحب‌نظران ارتقا یابد و اشکالات موجود نیز رفع شود. میردهقان با تاکید بر موفقیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ماموریت‌های محوله از طرف وزارت بهداشت، گفت: برگزاری نشست سراسری مدیران و روسای اداره‌های نظارت بر امور درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، در راستای وحدت و همگرایی در حوزه نظارت است. بنابر اعلام وب‌دا؛ وی دستیابی به راهکارهای تکمیل و اصلاح نظام پایش و نظارت ارزیابی در کشور، طراحی راهکارهای ارتقای وضعیت موجود، ایجاد پیوست نظارت برای برنامه‌های موجود، شیوه به روز کردن آیین نامه‌ها و برنامه‌های موجود در حوزه نظارت بر امور درمانی، طراحی شاخص‌های عملکرد واحد‌های درمانی، طراحی یکپارچگی و توسعه نرم افزارهای حوزه نظارتی دانشگاه‌ها و همچنین راهکارهای توانمند سازی و نظارت الکترونیکی بر امور درمان در کشور را از جمله اهداف برگزاری نشست سراسری مدیران و روسای اداره‌های نظارت بر امور درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ذکر کرد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید