با عطر مورد علاقه‌تان از خواب بیدار شوید! ‌ | اتاق خبر
کد خبر: 110586
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1394 - 13:12
اتاق نیوز - یک کارآفرین جوان فرانسوی به تازگی ساعتی را طراحی کرده‌ که شما را با عطر مورد علاقه‌تان از خواب بیدار می‌کند....
اتاق نیوز - یک کارآفرین جوان فرانسوی به تازگی ساعتی را طراحی کرده‌ که شما را با عطر مورد علاقه‌تان از خواب بیدار می‌کند.
افراد برای بیدار شدن از ساعت‌های زنگدار استفاده می‌کنند که گاهی این ساعت‌های زنگدار برای بعضی از افراد ناخوشایند است. گیوم رولاند 18 ساله برای خوشایند کردن تجربه بیدار شدن از خواب ، ساعت SensorWake را طراحی کرده که به جای زنگ، بوی مورد علاقه فرد را پخش می‌کند. این ساعت بودار دارای کپسول‌هایی در محفظه‌ای است که در زمان تعیین شده بوی مورد نظر را پخش می‌کند. این کپسول‌ها رایحه اسپرسو، انجیر، هلو، آبنبات، توت‌فرنگی، زنجبیل، نعناع و فلفل دارند. هر کپسول تا 60 بار قابلیت استفاده دارد. دوز تنظیم شده برای این ساعت، کمتر از دو دقیقه است و بعد از سه دقیقه، هشدار صوتی ساعت برای بیداری به صدا در می‌آید تا فرد بیدار شود. محققان ژاپنی در سال 2008 سیستم اعلام هشدار حریق با انتشار بوی گیاه را مشابه این سیستم طراحی کردند که برای ناشنوایان طراحی شده بود. سال گذشته هم ساعتی با انتشار بوی قهوه تازه به بازار آمد. این محصول در ماه نوامبر با قیمت 119 دلار به بازار عرضه خواهد شد و قیمت هر کپسول آن 9 دلار اعلام شده است.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید