اختصاصی/عضو هیات نمایندگان اتاق ساری: دولت در انتخابات هیات رئیسه اتاق دخالت نکند | اتاق خبر
کد خبر: 110597
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1394 - 13:45
اتاق نیوز- شمسعلی هادی زاده معلم، عضوهیات نمایندگان اتاق بازرگانی ساری در گفتگو با خبرنگار اتاق نیوز از قصدش برای کاندیدتوری نایب رئیسی اتاق بازرگانی خبر داد....
اتاق نیوز- شمسعلی هادی زاده معلم، عضوهیات نمایندگان اتاق بازرگانی ساری در گفتگو با خبرنگار اتاق نیوز از قصدش برای کاندیدتوری نایب رئیسی اتاق بازرگانی خبر داد.
وی با بیان این که اتاق بازرگانی ایران مانند سایر اتاق های جهان تا کنون نتوانسته رسالت اصلی خود را به نحو احسن انجام دهد؛گفت:همان طور که اعضای قبلی اتاق اذعان دارند؛ اتاق بازرگانی تاکنون فقط مشاور سه قوه بود.اما به نظر من روند کاری اتاق نیاز به تغییر دارد و علاوه بر مشاور،باید مطالبه گر حقوق بخش خصوصی از دولت و سه قوه نیز باشد. اتاق این پتانسیل را دارد که به مقام معظم رهبری هم مشاوره دهد. وی ادامه داد:متاسفانه طی این سال ها شاهد بودیم ؛اتاق بازرگانی طرح ها و پییشنهاداتی به دولت ارایه داد اما در برخی موارد دولت کاملا برخلاف خواسته و نظرات کارشناسی اتاق و به ضرر بخش های صنعت ،معدن ، تجارت و کشاورزی کشور حرکت کرد.بنابراین در شرایط کنونی می طلبد تا به اقتصاد مقاومتی و فرمایشات مقام معظم رهبری درباره بخش خصوصی و اصل 44 قانون اساسی توجه ویژه شود.من فکر می کنم خداوند توانایی هایی در وجود من گذاشته و امیدوارم بتوانم با اتکا به این توانایی ها و کمک دوستان خدمتگذارخوبی برای مردم باشم. وی در پاسخ به این که در صورت کسب رای چه اموری را درالویت کاری اتاق قرار می دهید؛اظهار داشت:قطعا توسعه تجارت در تمام بخش ها با نگاه ویژه به بخش کشاورزی جزو الویت ها خواهد بود.کشاورزی ما در دنیا حرف برای گفتن دارد و باید به آن پرداخته شود. وی ادامه داد: به عنوان رئیس کمیسیون کشاورزی یک سری کارها را در طول دوره هفتم انجام دادم که خروجی های بسیار خوبی داشت و در نظر دارم همان برنامه های قبلی را در جایگاهی بالاتر ادامه دهم. مطمئنم این برنامه هم برای تجارت کشور و هم برای بخش کشاورزی رهاورد خوبی دارد.اگر امروز شاهد نگاه جدی به بحث کم آبی در کشور هستیم؛ریشه آن به کمیسیون کشاورزی اتاق بر می گردد.اتاق بازرگانی با محوریت کمیسیون کشاورزی توانست بحث آب را به شکل جدی مطرح کند وامروز کمتر خانواده ایرانی است که دغدغه کم آبی را نداشته باشد. وی با بیان اینکه مخالف هر گونه دخالت دولت در تصمیمات بخش خصوصی به خصوص انتخاب هیات رئیسه اتاق بازرگانی هستم؛گفت:هر جا دولت در تصمیمات دخالت کرده ما ضرر کرده ایم . طی 30 سال گذشته دولت در هر جایگاه اقتصادی ورود پیدا کرده، نتیجه خوبی حاصل نشده است.امیدوارم دولت دکتر روحانی این تجربه تلخ را تکرار نکند.  
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید