اختصاصی/احمدی جزنی خبرداد:افت 2 دلاری قیمت میگوی ایرانی در بازار جهانی | اتاق خبر
کد خبر: 110614
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1394 - 15:56
اتاق نیوز- رئیس اتحادیه صادرکنندگان آبزیان ایران گفت: با توجه به افزایش نرخ صادرات و کیفیت میگوی کشورهای آسیاسی شرقی، قیمت میگوی ایرانی در بازارهای جهانی با افت 2 دلا...
اتاق نیوز- رئیس اتحادیه صادرکنندگان آبزیان ایران گفت: با توجه به افزایش نرخ صادرات و کیفیت میگوی کشورهای آسیاسی شرقی، قیمت میگوی ایرانی در بازارهای جهانی با افت 2 دلاری مواجه شده است.
حسن احمدی جزنی نائب رئیس اتحادیه صادرکنندگان آبزیان ایران با اشاره به کاهش جایگاه و قیمت میگوی ایرانی در بازارهای بین الملل به اتاق نیوز اعلام کرد:این بازار امروزه در اختیار کشورهایی همچون چین، ویتنام و تایلند قرار گرفته است به طوری که با تولید و عرضه بسیار، منجر به کاهش قیمت این محصول در سطح بازارهای جهانی شده اند. وی با مد نظر قرار دادن نرخ تولید و صادرات میگو در ایران افزود: هرچند که میزان تولید و صادرات میگو ایرانی نسبت به سال 92 معادل 70 درصد افزایش پیدا کرده است اما در سطح بین الملل و حتی مصرف داخلی نتوانسته جایگاه مطلوبی را کسب کند. این پروش دهنده میگو تاکید کرد در سال 93 کشور چین معادل یک میلیون و 300 هزار تن میگو تولید کرده است ولی ایران تنها معادل 22 هزار تن میگو تولید کرد. وی با اشاره به سهم اثرگذاری ایران در بازار بین المللی میگو یادآور شد: با این نرخ تولید، نمی توان انتظار داشت که بتوان در تعیین قیمت و تعرفه میگو نقشی مثبت را ایفا کنیم و به طوری که این افت قیمت میگوی ایرانی نیز نشات گرفته از همین جایگاه است. نائب رئیس اتحادیه صادرکنندگان آبزیان ایران افزود: قیمت میگوی ایرانی همچنان روندی نزولی دارد و نتوانسته وضعیتمطلوبی را در قیمت گذاری به دست آورد به طوری که اکنون از نرخ عرضه در بازارهای جهانی تبعیت می کند. احمدی جزنی هدف گذاری تولید میگو در سال جاری را معادل 30 هزار تن دانست و گفت: کسب این نرخ بسیار سهل الوصول است ؛ اما ادامه این روند مصرف داخلی و شیوه صادرات است که دست یافتن به این نرخ را دور از ذهن می سازد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید