مخالف افزایش نرخ کرایه تاکسی هستیم | اتاق خبر
کد خبر: 111069
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1394 - 16:16
اتاق نیوز- رئیس هیات مدیره کانون سراسری انجمن‌های صنفی حمل و نقل جاده‌ای کشور هر افزایش قیمتی در نرخ کرایه را به زیان حمل و نقل مسافر دانست و گفت: اگر افزایش نرخ، یک م...
اتاق نیوز- رئیس هیات مدیره کانون سراسری انجمن‌های صنفی حمل و نقل جاده‌ای کشور هر افزایش قیمتی در نرخ کرایه را به زیان حمل و نقل مسافر دانست و گفت: اگر افزایش نرخ، یک مسافر از ما بگیرد گویی هیچ افزایش نرخی اتفاق نیفتاده است.
غلامرضا خادمی‌زاده اعلام کرد: در گذشته تجربه کرده‌ایم که با افزایش نرخ کرایه از تعداد مسافران کاسته می‌شود. به این ترتیب کم شدن حتی یک مسافر از یک سرویس، بر درآمد ناوگان اثر منفی خواهد داشت. وی افزود: مسافران مجبور به استفاده از اتوبوس برای مسافرت نیستند؛ کسانی که استطاعت مالی دارند از هواپیما و کسانی که به راه‌آهن دسترسی داشته باشند نیز از این طریق مسافرت می‌کنند. خادمی‌زاده بخش عمده‌ای از استفاده‌کنندگان حمل و نقل جاده‌ای را دانشجویان، سربازان و بخش دیگر را افرادی که دایم‌السفر نیستند عنوان کرد و گفت: افزایش نرخ کرایه و هزینه مسافرت، از تعداد سفرهای این قشر نیز خواهد کاست و این مساله، افزایش نرخ را خنثی خواهد کرد. رئیس هیات مدیره کانون سراسری انجمن‌های صنفی حمل و نقل جاده‌ای کشور به مشکلات بخش سواری کرایه بین شهری نیز پرداخت و تصریح کرد: با حذف سهمیه سوخت، این بخش عملا مزیتی بر خودروهای شخصی که این کار را انجام می‌دهند، نخواهند داشت. وی با بیان اینکه باید تفاوتی بین خودروهای کرایه بین شهری با خودروهای شخصی وجود داشته باشد، اظهار کرد: خودروهای کرایه به خاطر ریسک بیشتر باید سالانه 350 هزار تومان حق بیمه بیشتری پرداخت کنند؛ همچنین 200 هزار تومان هزینه سالانه کارت هوشمند و 85 هزار تومان نیز برای گرفتن کارت سلامت رانندگان از سوی آنها پرداخت می‌شود. خادمی زاده افزود: این در حالی‌ است که خودروهای کرایه برای کنترل از سوی پلیس راه باید مجهز به جی پی اس و دارای دفترچه ثبت ساعت نیز باشند. وی سه بار در سال آزمایش عدم اعتیاد رانندگان و گذراندن کلاس‌های آموزشی و پرداخت حق کمیسیون را از دیگر وظایف رانندگان خودروهای کرایه بین شهری دانست و گفت: با این وجود خودروهای شخصی که همان مسیر خودروهای کرایه را طی می کنند بدون تقبل این مسئولیت‌ها و هزینه‌ها، با نرخی پائین‌تر مسافران را جا به‌جا می‌کنند. رئیس هیات مدیره کانون سراسری انجمن‌های صنفی حمل و نقل جاده‌ای کشور، تحمیل هزینه به مسافران را اجحاف تلقی کرد و افزود: ما دوست داریم مسافران از ما راضی باشند چون زندگی و کل ساعات شبانه روز ما با این افراد سپری می‌شود و با این دیدگاه که مسافر ولی نعمت ماست سعی در خدمت رسانی داریم و امیدواریم مسئولان مشکلات حوزه حمل و نقل مسافر را با راهکاری جز افزایش نرخ کرایه برطرف کنند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید