شرکت روسی «آلماز آنتی» خبر داد؛تجهیز ایران به «اس ۳۰۰» با امضای توافقنامه تهران و مسکو | اتاق خبر
کد خبر: 111489
تاریخ انتشار: 13 خرداد 1394 - 08:30
اتاق نیوز - یک شرکت تسلیحاتی روسیه اعلام کرد که در صورت عقد توافقنامه میان ایران و روسیه، تهران در آینده نزدیک به سامانه موشکی «اس ۳۰۰» مجهز می‌شود....
اتاق نیوز - یک شرکت تسلیحاتی روسیه اعلام کرد که در صورت عقد توافقنامه میان ایران و روسیه، تهران در آینده نزدیک به سامانه موشکی «اس ۳۰۰» مجهز می‌شود.
به گزارش اتاق نیوز  به نقل از المنار، شرکت ساخت صنایع دفاعی ـ هوایی روسیه به نام «آلماز آنتی» اعلام کرد که در صورت امضای توافقنامه میان ایران و روسیه، تهران به زودی به سامانه موشکی «اس ۳۰۰» مجهز خواهد شد. حدود دو ماه پیش «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه دستور لغو ممنوعیت ارسال موشک های اس ۳۰۰ به ایران را صادر کرد. این سامانه موشکی از پیشرفته ترین سامانه های ضد هوایی است که قابلیت هدف قرار دادن ۱۰۰ هدف را بطور همزمان داراست و در تمامی ارتفاعات قادر به هدف قرار دادن موشک و هواپیمای جنگی است. روس ها پیشتر در پی فشار آمریکا از تحویل این سامانه موشکی به ایران خودداری می کردند. روسیه در سال ۲۰۱۰ به دنبال تحریمهای شورای امنیت علیه ایران و فشارهای آمریکا از اجرای تعهد خود در خصوص تحویل این موشکها به ایران خودداری کرده بود. این اقدام روسیه خشم صهیونیست ها و مقامات آمریکایی را به دنبال داشت تا جایی که نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای منصرف کردن مقامات مسکو به روسیه سفر کرد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید