دپوی سنگ‌آهن برخی معادن به دلیل پایین بودن قیمت | اتاق خبر
کد خبر: 111760
تاریخ انتشار: 16 خرداد 1394 - 13:01
اتاق نیوز: عضو هیات مدیره انجمن تولید‌کنندگان و صادر‌کنندگان سنگ آهن از دپوی سنگ‌آهن برخی معادن به دلیل پایین بودن قیمت جهانی این محصول خبر داد و گفت:‌ در حال حاضر
اتاق نیوز: عضو هیات مدیره انجمن تولید‌کنندگان و صادر‌کنندگان سنگ آهن از دپوی سنگ‌آهن برخی معادن به دلیل پایین بودن قیمت جهانی این محصول خبر داد و گفت:‌ در حال حاضر در بازار سنگ‌آهن ثبات نسبی ایجاد شده است.
پروا سلطانی درباره دپوی سنگ‌آهن اظهار کرد: برخی از معادن که قصد تعطیلی نداشتند کالای خود را در انبار دپو کردند تا بتوانند در زمان ثبات قیمت‌، محصولات‌شان را بفروشند و از این طریق نیز متحمل ضرر و زیان زیادی نشوند. وی با اشاره به کاهش جهانی قیمت سنگ‌آهن گفت: تولید‌کنندگان بزرگ سنگ‌آهن تلاش می‌کنند با ایجاد بالانس در عرضه و تقاضا، مشکلات فعلی را برطرف کنند. سلطانی افزود: این فشار از سوی کشور استرالیا و برخی دیگر از رقبا ایجاد شده است اما اینکه این تلاش‌ها در مسیر اصلاح قیمت‌ها قرار بگیرد، جای سوال است؛ چراکه ممکن است علی‌رغم تلاش‌های فعلی، مجدد با چالش عرضه و تقاضا روبرو شویم. عضو هیات مدیره انجمن تولید‌کنندگان و صادر‌کنندگان سنگ آهن با بیان اینکه در حال حاضر در قیمت سنگ‌آهن پایداری و ثبات نسبی ایجاد شده است، گفت: این پایداری به معنای افزایش قیمت سنگ‌آهن نیست اما موجب کاهش نوسان در قیمت این محصول شده است. وی یکی از مزایای مهم این امر را دلگرمی تولیدکنندگان عنوان و اظهار کرد: برخی از معادن سنگ‌آهن که در شرایط رکود و تعطیلی قرار داشتند به دلیل ایجاد پایداری و ثبات، شروع به کار کرده‌اند و فعالیت مجدد آن‌ها مورد آنالیز قرار گرفته است.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید