اتحادیه اروپا : توافقی حاصل نمی‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 112302
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1394 - 13:00
اتاق نوز - اتحادیه اروپا در آستانه برگزاری نشست شورای حکام اعلام کرد: بدون امکان تحقیق درباره فعالیت‌های هسته‌ای گذشته ایران، توافقی حاصل نخواهد شد....
اتاق نوز - اتحادیه اروپا در آستانه برگزاری نشست شورای حکام اعلام کرد: بدون امکان تحقیق درباره فعالیت‌های هسته‌ای گذشته ایران، توافقی حاصل نخواهد شد.
به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اتحادیه اروپا در حالی که کمتر از یک ماه تا پایان ضرب‌الاجل 30 ژوئن برای دستیابی ایران و گروه 1+5 به یک توافق جامع هسته‌ای فرصت باقی مانده است، از تهران خواست تا با تحقیقات سازمان ملل درباره اتهاماتی که در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای گذشته ایران مطرح می‌کند، همکاری کند. اتحادیه اروپا قرار است متن کامل اطلاعیه خود در این خصوص را در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که روز دوشنبه آغاز می‌شود قرائت کند. اتحادیه اروپا همچنین تاکید کرده است که رسیدگی به این اتهامات برای حصول یک توافق هسته‌ای ضروری است. بر اساس این گزارش، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ایران را در گذشته به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای متهم کرده است. این اتهامات در حالی مطرح می‌شود که ایران همواره وجود هرگونه انحراف در برنامه هسته‌ای‌اش یا تمایل برای دستیابی به تسلیحات هسته‌ای را رد و با خواسته‌های آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای برای تحقیق در این زمینه همکاری کرده است.  
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید