دریافت حق بیمه از مزایای کارگران بدون دریافت نظر کارفرمایان | اتاق خبر
کد خبر: 112878
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1394 - 13:05
اتاق نیوز: رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان مازندران با انتقاد از دریافت حق بیمه از بن کارگری (۱۱۰ هزار تومان) گفت: مطابق مصوبه شورای عالی کار، مبلغ بن از مزایای
اتاق نیوز: رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان مازندران با انتقاد از دریافت حق بیمه از بن کارگری (۱۱۰ هزار تومان) گفت: مطابق مصوبه شورای عالی کار، مبلغ بن از مزایای انگیزشی بوده و جزء مزد ثابت و مبنا نیست که مشمول پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی شود.
حمیدرضا درواری با اشاره به اینکه انتظار جامعه کارفرمایی از دولت تدبیر و امید حمایت عملگرایانه و مستمر از تولید و اشتغال است، اظهار داشت: متأسفانه تاکنون فقط با و عهده‌های فراوان مواجه بوده‌ایم و در عمل چیزی عاید بنگاه‌های تولیدی نشده است. وی افزود: صرف‌نظر از تمام کم‌لطفی‌های انجام شده، اخیراً سازمان تأمین اجتماعی مبلغ یکصد و 10 هزار تومان کمک‌هزینه اقلام خانوار (بن کارگری) را مشمول پرداخت حق بیمه اعلام کرده و در این شرایط سخت تولید هزینه به ناحق دیگری را بر آنها تحمیل می‌کند. رئیس کانون انجمن های صنفی کارفرمایان مازندران با بیان اینکه مطابق مصوبه شورای عالی کار، بن کارگری از مزایای رفاهی و انگیزشی بوده و جزو مزد مبنا نیست، گفت: این مبلغ که جزو مزد ثابت کارگران محسوب نمی‌شود، نباید مشمول پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی باشد. وی گفت: بنابراین، در شرایط کنونی تحریم و عدم تزریق سرمایه در گردش، به واحدهای تولیدی و اقدامات بی‌رحمانه بانک‌ها با صدور اجرایی‌های فراوان و جلب کارفرمایان به محاکم قضایی، انتظار نمی‌رود که معاونت برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور بدون ملاحظه نقطه نظرات جامعه کارفرمایی چنین مجوزی را به صورت شفاهی برای سازمان تأمین اجتماعی صادر کند. درواری در مورد این موضوع خواستار رسیدگی عادلانه و بررسی کامل جوانب و اعمال دیدگاه‌های جامعه کارفرمایی شد و تصریح کرد: قطعاً آثار وضعی اقدامات عجولانه موجب آسیب‌پذیری تولید و اشتغال در کشور شده و باید در این باره تدبیری اندیشیده شود. وی در پایان تصریح کرد: در سال گذشته نیز سازمان تأمین اجتماعی اقدام به دریافت وجوه مذکور کرده بود که با اعتراض منطقی جامعه کارفرمایی از ادامه آن صرف‌نظر شد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید