معرفی مشاغل سخت و زیان آور حوزه شهری | اتاق خبر
کد خبر: 113775
تاریخ انتشار: 24 خرداد 1394 - 19:00
اتاق نیوز -با تصویب طرحی در شورا، شهرداری تهران ملزم به بررسی و ارائه لایحه‌ای در خصوص شناسایی راهکارهای اجرایی و معرفی مشاغل سخت و زیان آور به ویژه آتش نشانی با استن...
اتاق نیوز -با تصویب طرحی در شورا، شهرداری تهران ملزم به بررسی و ارائه لایحه‌ای در خصوص شناسایی راهکارهای اجرایی و معرفی مشاغل سخت و زیان آور به ویژه آتش نشانی با استناد به مراجع ذی صلاح، جهت اقدامات قانونی برای پرداخت فوق العاده شغل به این دست از مجموعه فعالیت ها در حوزه شهری، طی سه ماه به شورا شد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایسنا، علی رضا دبیر رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا در جریان بررسی طرح " الزام شهرداری تهران به پرداخت فوق العاده کار ( مشاغل سخت و زیان آور) به آتش نشانان اظهار کرد: اقدام در زمینه پرداخت فوق العاده شغل نیاز لایحه شهرداری دارد. در دولت سختی کار از سوی دولت تعریف شده و شرایط دریافت وجوه در این زمینه و شرایط احراز آن در وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی روشن است. وی افزود: پیشنهاد کمیسیون این است که شهرداری مراحل قانونی و کارهای اجرایی شدن این مهم را در مجمعه فعالیت های شهری شناسایی و لیست کاملی از این فعالیت ها را به شورا ارائه دهد تا در بودجه سنواتی ردیف های پرداختی دیده شود. معصومه آباد رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورا نیز در این خصوص اظهار کرد: در سازمان آتش نشانی هیات مدیره ارقامی را تحت عنوان سختی کار برای اتش نشانان در نظر گرفته است. سازمانها در این خصوص بر اساس آیین نامه داخلی شان تصمیم گیری می کنند و تعمیم دهنده به سازمان های دیگر نخواهد بود. محسن سرخو، رییس فراکسیون کارگری شورا نیز اظهار کرد: این موضوع از دوجهت قابل بررسی است اول آنکه در مسیر کارگری تامین اجتماعی است که شرایط و ضوابط سختی کار را تعریف می کند و در حوزه کارمندان رسمی نیز سازمان مدیریت و برنامه ریزی تصمیم گیر است. نکته قابل توجه در حوزه مجموعه های شهری این است که اقداماتی از سوی کارکنان و کارگران در این زمینه صورت گرفته است اما از سوی شهرداری هنوز فعالیتی دیده نمی شود. در نهایت اعضا شورا مصوب کردند که شهرداری تهران ملزم به بررسی و تهیه لایحه ای در خصوص شناسایی راهکارها ی اجرایی و معرفی مشاغل سخت و زیان آور به ویژه آتش نشانی با استناد به مراجع ذی صلاح، جهت اقدامات قانونی برای پرداخت فوق العاده شغل و ارائه آن به شورا طی 3 ماه شود.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید