تعیین تکلیف مالیات اصناف پس از جلسات مشترک | اتاق خبر
کد خبر: 113844
تاریخ انتشار: 24 خرداد 1394 - 16:00
اتاق نیوز - معاون سازمان امور مالیاتی کشور از تعامل با فعالان اصناف خبر داد و گفت : میزان مالیات اصناف در نشست های مشترک با اصناف مشخص می شود....
اتاق نیوز - معاون سازمان امور مالیاتی کشور از تعامل با فعالان اصناف خبر داد و گفت : میزان مالیات اصناف در نشست های مشترک با اصناف مشخص می شود.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایسنا،حسین وکیلی اظهار کرد : یکی از موضوع ها، مالیات سال 1393 اصناف است که پس از نهایی شدن در جلسات مشترک اطلاع رسانی می کنیم. وی درباره دریافت الکترونیک اظهارنامه مالیاتی از مودیان هم گفت : مودیان برای نخستین بار مالیات خود را از طریق سامانه پرداخت و تقسیط می کنند و نیازی به مراجعه حضوری نیست. وکیلی افزود : هدف ما آسان سازی شرایط برای مردم و کاهش مراجعه حضوری است و امکان ارائه اظهارنامه به صورت الکترونیکی فراهم است و دیگر مودیان مجبور نیستند برای پرداخت به ادارات مراجعه کنند. وی اعلام کرد : استفاده از صندوق های فروش و اظهارنامه دو موضوع مهم برای ساماندهی امور مالیات عملکرد اصناف است. بنابراین از صنوف انتظار داریم به تکالیف قانونی در این باره توجه کنند که یکی از این موارد استفاده از صندوق های فروش است. وی با بیان اینکه تقویت درآمدهای مالیاتی برای استقرار اقتصاد مقاومتی مهم است، گفت : با اجرای طرح جامع اطلاعاتی می‌توان درامدهای مالیاتی را افزایش داد تا اتکا به درامدهای نفتی کاهش یابد. معاون سازمان امور مالیاتی کشور گفت :نظام مالیاتی از جهت اشراف به اطلاعات دقیق اقتصادی پیشرفت کرده است و انتظار داریم در سال های آتی درامدهای مالیاتی با حذف پدیده فرار مالیاتی افزایش یابد. وی میزان فرار مالیاتی را قابل توجه دانست و با اشاره به آغاز اجرای طرح جامع مالیاتی از سال 1388 گفت: پیش بینی کارشناسان خارجی، ‌اجرای کامل این طرح در مدت هفت سال است در حالیکه اجرای همین سیستم در ترکیه 10 سال بوده است. وکیلی افزود: با اجرای این طرح بزرگ همه بانک های اطلاعاتی کشور یکپارچه می‌شود و سخت افزار آن در سازمان امور مالیاتی کشور ایجاد شده است. وی گفت : سازمان امور مالیاتی کشور آمار اطلاعات املاک و خودروهای عمومی مشمول مالیات را ندارد و دستگاههای ذیربط از ارائه آن به این سازمان خودداری می کنند. معاون سازمان امور مالیاتی کشور عنوان کرد: بنابراین گزارش نظام مالیاتی مهمترین راهکار دستیابی به اقتصادی سالم و پایدار است و همه به ویژه مودیان مالیاتی باید به تکالیف خود به صورت جدی عمل کنند.مقام معظم رهبری هم صریحا فرموده اند که مالیات یک فریضه است و فرار از مالیات نیز جرم تلقی می شود ، بنابراین امروز تکلیف قانونی و شرعی پرداخت مالیات برای مردم کاملا روشن است.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید