سعدی و حافظ با صداقت جامعه خود را نقد می کردند | اتاق خبر
کد خبر: 113885
تاریخ انتشار: 25 خرداد 1394 - 08:00
اتاق نیوز -  هنرمند پیشکسوت سینما و تئاتر ایران گفت: هیچکس به اندازه سعدی و حافظ شجاعت و جرات نقد زمانه خود را نداشته است زیرا این دو شاعر بزرگ هیچگاه مخاطب را نمی پیچا...
اتاق نیوز -  هنرمند پیشکسوت سینما و تئاتر ایران گفت: هیچکس به اندازه سعدی و حافظ شجاعت و جرات نقد زمانه خود را نداشته است زیرا این دو شاعر بزرگ هیچگاه مخاطب را نمی پیچانند و با صداقت جامعه را نقد کردند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر، داریوش ارجمند شامگاه یکشنبه در شب شعر بهار نارنج شیراز افزود: هیچ شیخی را در این روزگار نمی شناسم که به اندازه سعدی در ۷۰۰ سال پیش عشق را بشناسد و هیچ شیخی به اندازه سعدی طناز نیست. وی ادامه داد: هیچکس به اندازه سعدی و حافظ شجاعت و جرات نقد زمانه خود را نداشته است زیرا این دو شاعر بزرگ هیچگاه مخاطب را نمی پیچانند و با صداقت جامعه را نقد کردند. هنرمند پیشکسوت سینما و تئاتر ایران تصریح کرد: پیروی از آموزه های سعدی برای جدایی جوانان از سرگردانی اخلاقی بسیار مهم است. ارجمند تاکید کرد: وقتی از اخلاق سعدی و محتوای فرهنگ ایرانی تهی می شویم کار به جایی می رسد که آوازه های رپیستها فرهنگ را نابوده می کنند در حالی که برخی از صداها و آوازها همچون تصنیف های شجریان شعر حافظ را معنی می کنند. وی یادآور شد: بی توجهی به محتوا و پیروی از فرمالیست باعث پایین آمدن ذوق مردم می شود تا آنجا که امروز هرکس حساب بانکی پر پول تر و خودرو شیک تری دارد محترم تر است. هنرمند پیشکسوت سینما و تئاتر ایران با بیان اینکه شیراز همواره شهر هنر و فرهنگ بوده، گفت: خاک شیراز نابغه پرور است و باید تا همیشه مأمن فرهیختگان و شاعران ایران باشد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید