رایزنی برای رفع مشکل صادرات فرش ایران به روسیه | اتاق خبر
کد خبر: 114469
تاریخ انتشار: 26 خرداد 1394 - 19:00
اتاق نیوز - سرپرست مرکز ملی فرش ایران در دیدار با نماینده بازرگانی روسیه در ایران خواستار رفع موانع گمرک روسیه در برابر صادرات فرش دستباف ایران به آن کشور به ویژه در
اتاق نیوز - سرپرست مرکز ملی فرش ایران در دیدار با نماینده بازرگانی روسیه در ایران خواستار رفع موانع گمرک روسیه در برابر صادرات فرش دستباف ایران به آن کشور به ویژه در قالب فعالیت های نمایشگاهی شد.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر، حمید کارگر، رئیس مرکز ملی فرش ایران در دیدار با نماینده بازرگانی روسیه در ایران با تبیین جایگاه و ویژگی‌های فرش دستباف ایرانی، به مشکلات موجود در ترخیص موقت فرش‌های دستباف ایرانی برای حضور در نمایشگاه های کشور روسیه اشاره کرد و خواستار چاره‌جویی برای رفع آن شد.

همچنین لوگانسکی، نماینده بازرگانی روسیه در ایران نیز با اشاره به شناخت و اشتیاق مردم روسیه به فرش دستباف ایرانی، از تمایل سفارت روسیه در ایران برای تسهیل در ورود فرش ایران به روسیه خبر داد.

وی تصریح کرد: مردم روسیه فرش ایرانی را به بهای بسیار بالایی تهیه می کنند و مشتاقیم با رفع موانع موجود و افزایش حضور صادرکنندگان ایرانی در روسیه، واسطه‌های روس حذف شده و شهروندان با با قیمت مناسبی به تنوع بالایی از فرش ایرانی دست پیدا کنند.

در این دیدار راهکارهای پیشنهادی دو طرف مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد در مکاتبات طرفین این مساله تا دستیابی به راه حل بهینه دنبال شود.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید