حکیمی پور در گفتگو با اتاق نیوز: ایستایی بانکداری الکترونیک در مقابل سنت ها | اتاق خبر
کد خبر: 114492
تاریخ انتشار: 26 خرداد 1394 - 16:10
اتاق نیوز: کارشناس مسائل بانکی گفت: فعالان صنعت بانکداری ایران همچنان علاقمند هستند تا از روش های سنتی و سنت های بانکداری کسب درآمد کنند و به ارائه خدمات از طریق بانک
اتاق نیوز: کارشناس مسائل بانکی گفت: فعالان صنعت بانکداری ایران همچنان علاقمند هستند تا از روش های سنتی و سنت های بانکداری کسب درآمد کنند و به ارائه خدمات از طریق بانکداری الکترونیک علاقه ای ندارند.
ابوالقاسم حکیمی پور کارشناس مسائل اقتصادی با انتقاد از شیوه درآمدزایی بانک ها به شکل سنتی ادامه داد: بر اساس قوانین بانکداری، درآمد بانک ها باید از طریق ارائه خدمات (وپرداخت) ایجاد شود ولی در ایران، بانک ها برای افزایش دارایی های خود، علاقه به افزایش نرخ تسهیلات، بنگاه داری و... دارند. استاد اقتصاد دانشگاه علامه افزود: این رویکرد بانک ها منجر به آن شده تا نرخ سود سپرده ها و همچنین قیمت تمام شده پول به طور چشمگیری افزایش یابد. وی با مد نظر قرار دادن دستورات بانک مرکزی و دولت به بانک یادآور شد: هرچند که دولت دستور فروش املاک مازاد بانک ها را صادر کرده و صاحبان صنعت بانکداری را مجبور به این کار کرده است؛ اما در کاهش بنگاه داری بانک ها توفیق مطلوبی حاصل نشده است. حکیمی پور اعلام کرد: شیوه اداره سنتی بانک ها نه تنها صنعت بانکداری را تحت تاثیر قرار داده است؛ بلکه مردم نیز به خدمات بانک ها نگاهی سنتی پیدا کرده اند و رقبتی چندانی به پرداخت هزینه برای خدمات بانکداری نوین ندارند و ارائه این خدمات را از وظایف بانک ها می دانند. این کارشناس مسائل بانکی نبود بازار رقابتی در بانک ها را مانعی بزرگ در مسیر بانکداری الکترونیک دانست و گفت: برای ایجاد یک بازار رقابتی باید خدمات متنوعی را ارائه داد و از طریق ارائه این خدمات است که بانک ها می توانند کسب درآمد کنند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید