نادر قاضی پور خطاب به وزیر ارتباطات : تولید داخلی فقط دعای خیر دارد | اتاق خبر
کد خبر: 114546
تاریخ انتشار: 26 خرداد 1394 - 17:25
نماینده مردم ارومیه در مجلس شوری اسلامی با بیان این که مردم از ارسال پیامک های تبلیغاتی شکایت دارند اظهارداشت: بیشتر این پیامک ها گروه هدفشان نوجوانان است اما در عین ...
نماینده مردم ارومیه در مجلس شوری اسلامی با بیان این که مردم از ارسال پیامک های تبلیغاتی شکایت دارند اظهارداشت: بیشتر این پیامک ها گروه هدفشان نوجوانان است اما در عین حال بیشتر پیامک های ارسالی در روزهای عید و مناسبتی به مقصد نمی رسد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایرنا، نادر قاضی پور در بخش اول سخنان امروز خود با بیان این که در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه ریزی صحیحی وجود ندارد اظهارداشت: استفاده از نیروهای با دانش و کارآمد می تواند به افزایش بهره وری و توسعه کشور در زمان تحریم کمک کند و تنها راه خروج کشور از مشکلات تحریم ، تولید داخلی است. نماینده مردم ارومیه خاطرنشان کرد: وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات درباره حل مشکلات این وزارتخانه کاری انجام نمی دهند و پاسخگوی مشترکین نیستند. وی افزود: در برخی شهرها مانند قم و مشهد ظرفیت لازم خدمات تلفن همراه در ایامی که گردشگر به آنجا می رود به دلیل کم بودن تعداد آنتن های BTSوجود ندارد. این نماینده اظهارداشت: در برخی از شهرها خطوط جدید تلفن فروخته شده و به مشترکان نیز می گویند که این خطوط قابلیت ارایه اینترنت ندارد؛ مگر کشور به فیبر نوری متصل نیست که تلفن های شهری نمی توانند اینترنت به مشتریان ارایه دهند؟ وی گفت: درباره شماره های همراهی که مدتی از آنها استفاده نشده و صاحب آن شاید در داخل کشور نبوده و یا مریض و در بیمارستان بستری شده باشد و نمی تواند از آن خط استفاده کند دولت پس از سه ماه آن را به فرد دیگری با شماره جدید می فروشد ولی پس از راه اندازی آن توسط فرد خریدار با انبوهی از تماس ها و پیامک ها مواجه می شود و در نهایت مجبور به استفاده از آن خط خواهد بود. قاضی پور در بخش دوم سخنان خود با اشاره به این که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به طور دائم پیگیر حل مشکل کارگزاران روستایی نیست اظهارداشت: آقایان در این وزارتخانه بیشتر به دنبال خرید خارجی هستند زیرا برای آنها هدیه، ماموریت و پورسانت دارند اما تولید داخلی فقط دعای خیر داشته و تا امروز که در منطقه در زمینه مخابرات و تولیدات محصولات آن اول بودیم ، امروز به واردکننده صرف تبدیل شده ایم. وی با بیان این که دغدغه خود و همکارانش تولید ملی است اظهارداشت: وضعیت ایران در زمینه IT نسبت به شاخص های بین المللی در رده 66 است و امروز این رده نشان می دهد که حرکت ایران در مسیر توسعه مخابرات بسیار کند است. وی خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مردم نباید هزینه های سوء مدیریت در وزارتخانه شما را بپردازند زیرا مدیران شما به فکر حل مشکلات مردم نیستند. قاضی پور با طرح این سوال که شبکه ملی اطلاعات داخلی راه اندازی شده؛ پس چرا هزینه اینترنت ارزان نشده است اظهارداشت: با راه اندازی این شبکه باید شرکت های دولتی از آن استفاده کنند اما چنین کاری توسط دولت انجام نشده است. نماینده مردم ارومیه در مجلس خاطرنشان کرد: دغدغه ما فرهنگی است و هنوز پیوست فرهنگی لازم براساس منویات رهبر معظم انقلاب درباره ارتباطات و اطلاعات تهیه نشده است. در نهایت نادر قاضی پور از محمدرضا باهنر که ریاست صحن علنی را برعهده داشت خواست تا پاسخ های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را به رای بگذارد و از مجموع 197 نماینده حاضر در صحن علنی 101 نماینده از پاسخ های وزیر قانع شدند،67 نفر رای مخالف و 12 نفر رای ممتنع دادند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید