مذاکرات هسته‌ای موضوع گفت‌وگوی فابیوس و نتانیاهو | اتاق خبر
کد خبر: 114821
تاریخ انتشار: 27 خرداد 1394 - 14:41
اتاق نیوز - یک روزنامه صهیونیستی گزارش داد: در دیدار آتی میان وزیر امور خارجه فرانسه و نخست‌وزیر اسراییل قرار است مذاکرات هسته‌ای با ایران مورد رایزنی قرار گیرد....
اتاق نیوز - یک روزنامه صهیونیستی گزارش داد: در دیدار آتی میان وزیر امور خارجه فرانسه و نخست‌وزیر اسراییل قرار است مذاکرات هسته‌ای با ایران مورد رایزنی قرار گیرد.
به نوشته روزنامه اورشلیم پست، لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه قرار است آخر هفته جاری به منظور دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به اراضی اشغالی سفر کند. دو طرف قرار است در این دیدار درباره‌ موضوعات مختلف شامل مذاکرات صلح و مساله‌ هسته‌ای ایران گفت‌وگو کنند. به نوشته این رونامه صهیونیستی، موضع فرانسه در این مذاکرات بیش از دیگر کشورهای عضو گروه 1+5 بسیار به موضع اسراییل نزدیک است. فرانسه از آغاز مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 همواره مواضعی شدید علیه ایران داشته و خواستار توافقی سخت‌تر بوده است. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مخالفت با مذاکرات هسته‌ای ادعا می‌کند هر توافقی با ایران به این کشور اجازه دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای را می‌دهد. این در حالی است که صهیونیست‌ها خود تنها دارنده سلاح هسته‌ای در منطقه خاورمیانه محسوب می‌شوند. اما مقامات ایرانی همواره تاکید می‌کنند که فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان ماهیت کاملا صلح‌آمیز دارد و تسلیحات هسته‌ای در دکترین دفاعی ایران جایگاهی ندارد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید