ناتو عملیات انتقال ۲۵۰۰۰ نیرو به دریای مدیترانه را آغاز کرد | اتاق خبر
کد خبر: 114920
تاریخ انتشار: 27 خرداد 1394 - 21:25
اتاق نیوز - با افزایش تنش ها در شرق اروپا، صدها تفنگ دار نیروی دریایی آمریکا قرار است با کشتی های انگلیسی و سایر کشورهای اروپایی به عنوان بخشی از ۲۵۰۰۰ نیروی نظامی نا
اتاق نیوز - با افزایش تنش ها در شرق اروپا، صدها تفنگ دار نیروی دریایی آمریکا قرار است با کشتی های انگلیسی و سایر کشورهای اروپایی به عنوان بخشی از ۲۵۰۰۰ نیروی نظامی ناتو به دریای مدیترانه اعزام شوند.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر به نقل از اسپوتنیک، با افزایش تنش ها در شرق اروپا، صدها تفنگ دار نیروی دریایی آمریکا قرار است با کشتی های انگلیسی و سایر کشورهای اروپایی به عنوان بخشی از ۲۵۰۰۰ نیروی نظامی ناتو به دریای مدیترانه اعزام شوند.

ناتو در اقدامی که آن را مقابله با تهاجم روسیه تلقی می کند، پیشتر به تقویت و تحکیم نیروهای خود در حوزه بالتیک پرداخته و اکنون نیز قصد دارد در اقدامی غیر معمول، حضور خود را در حوزه دریای مدیترانه تقویت نماید.

تصمیم به انتقال نظامیان با کشتی های نیروی دریایی اروپا به دریای مدیترانه تنها ۳ ماه بعد از آن صورت گرفت که ناتو اعلام کرده بود قصد دارد ۵۰۰۰ نیروی واکنش سریع در دریای مدیترانه با هدف مقابله با تهدیدات روسیه در اوکراین مستقر نماید.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید