نیاز ۱۳۰ هزار تنی کشور به چای خشک | اتاق خبر
کد خبر: 115153
تاریخ انتشار: 29 خرداد 1394 - 10:50
اتاق نیوز: رئیس اتحادیه چایکاران با بیان اینکه چین دوم برگ سبز از اوایل تیرماه آغاز می‌شود، گفت: نیاز کشور به چای خشک بین ۱۲۵ تا ۱۳۰ هزارتن است که از این میزان تنها ۱۳ ...
اتاق نیوز: رئیس اتحادیه چایکاران با بیان اینکه چین دوم برگ سبز از اوایل تیرماه آغاز می‌شود، گفت: نیاز کشور به چای خشک بین ۱۲۵ تا ۱۳۰ هزارتن است که از این میزان تنها ۱۳ هزار تن آن در داخل تولید می‌شود.
ایرج هوسمی با بیان اینکه چین دوم برگ سبز چای از اوایل تیرماه آغاز می‌شود، اظهارداشت: در حال حاضر شرایط آب و هوایی مناسب نیست، به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود برداشت برگ سبز در چین دوم نیز به اندازه چین اول و یا شاید هم کمتر از آن باشد. وی، نیاز کشور به چای خشک را بین ۱۲۵ تا ۱۳۰ هزار تن عنوان کرد و گفت: زمانی بین ۵۰ تا ۷۰ هزار تن چای خشک در کشور تولید می‌شد اما شرایط کنونی میزان این تولید کمتر از ۲۰ هزارتن است. هوسمی، میزان تولید چای خشک در سال گذشته را حدود ۱۳ هزار تن اعلام کرد و افزود: حضور رانت‌خواران و کم‌توجهی دولت‌های قبل به کشاورزان از جمله دلایل کاهش تولید این محصول در کشور است، ضمن اینکه امیدواریم امسال میزان تولید کمتر از سال گذشته نباشد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید