ادامه مذاکرات هسته‌ای در وین | اتاق خبر
کد خبر: 115294
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1394 - 10:59
اتاق نیوز - مذاکرات ایران و 1+5 که از هفته گذشته در وین از سر گرفته شد، هفته جاری با مذاکرات دو جانبه وزیران خارجه ایران و سه کشور اروپایی و مسئول سیاست خارجی اتحادیه ار
اتاق نیوز - مذاکرات ایران و 1+5 که از هفته گذشته در وین از سر گرفته شد، هفته جاری با مذاکرات دو جانبه وزیران خارجه ایران و سه کشور اروپایی و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دنبال خواهد شد.
منابع نزدیک به هیات مذاکره کننده ایران روز جمعه از دیدار محمدجواد ظریف با همتایان اروپایی خود در گروه 1+5 و فدریکا موگرینی در لوکزامبورگ خبر دادند. وزیران خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه برای شرکت در نشست شورای امور خارجه این اتحادیه در لوکزامبورگ به سر می‌برند. قرار است سیدعباس عراقچی و مجید تحت روانچی معاونان ظریف که هم‌اکنون برای مذاکرات در وین به سر می‌برند، روز دوشنبه به ظریف در لوکزامبورگ ملحق شوند. در عین حال تیم کارشناسی به مذاکرات در وین ادامه خواهد داد. هنوز مشخص نیست که وزیر خارجه کشورمان بعد از لوکزامبورک به وین رفته و به هیات مذاکره‌کننده کشورمان می‌پیوندد یا به کشور باز‌می‌گردد. منابع رسانه‌ای غربی اعلام کرده‌اند که وزیران خارجه 1+5 قبل از 30 ژوئن به وین می‌روند. در عین حال این احتمال وجود دارد که وزیران خارجه ایران و آمریکا اواخر هفته جاری به وین بروند. این دور از مذاکرات که به طور رسمی در سطح معاونان از چهارشنبه هفته جاری در وین آغاز شده است آخرین دور مذاکرات در مهلت تعیین شده تا ۱۰ تیرماه است. مذاکرات معاونان وزیران خارجه ایران و 1+5 به طور سه‌جانبه و دو جانبه در روزهای گذشته دنبال شده است و امروز (شنبه) نیز ادامه می‌یابد. معاونان و کارشناسان دو طرف قرار است بدون وقفه تا ۱۰ تیر در وین بمانند و به مذاکرات برای آماده‌سازی متن پیش‌نویس ادامه دهند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید