بشارت در گفتگو با اتاق نیوزتاکید کرد: هزینه پخش،مانع عمده درکسب سود | اتاق خبر
کد خبر: 115515
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1394 - 09:50
اتاق نیوز: رئیس انجمن توليدكنندگان و صادركنندگان آب‌هاي معدني و آشاميدني گفت: عمده ترین مشکلی که تولید کننده در ارائه محصول به مصرف کننده، به طور گستره دست با آن به گ...
اتاق نیوز: رئیس انجمن توليدكنندگان و صادركنندگان آب‌هاي معدني و آشاميدني گفت: عمده ترین مشکلی که تولید کننده در ارائه محصول به مصرف کننده، به طور گستره دست با آن به گریبان است را می توان هزینه بالای پخش کالا دانست.
فرهاد بشارت رئیس انجمن توليدكنندگان و صادركنندگان آب‌هاي معدني و آشاميدني با اشاره به پخش محصولات در ایران به اتاق نیوز اعلام کرد: متسفانه شیوه پخش در ایران به صورت سنتی است و با تکنولوژی و فرمول روز فاصله بسیار دارد. وی ادامه داد: هزینه پخش و توزیع کالا در ایران بسیار بالاست و منجر به افزایش قیمت محصول می شود. بشارت با تاکید بر ارزان بودن بسته بندی بطری آب معدنی افزود: هرچند که محصول و بسته بندی آب معدنی درایران ارزان است؛ اما به واسطه پراکنده بودن مشتری و مصرف کننده، هزینه پخش افزایش می یابد و تولید کننده مجبور به افزایش قیمت محصول می شود. وی گفت: اگر بخواهیم قیمت بطری آب معدنی در ایران را با کشورهای حاشیه خلیج فارس مقایسه کنیم به تفاوت فاحشی برخواهیم خورد که نشات گرفته از پخش کالا به شیوه سنتی است. رئیس انجمن توليدكنندگان و صادركنندگان آب‌هاي معدني و آشاميدني با مد نظر قرار دادن معادله های مناسب برای کسب سود در تولید یک محصول یادآور شد: قسمتی از سود به مسائلی همچون فروش و پخش مربوط می شود؛ که در صنایع آب معدنی و آشامیدنی یک معضل به شمار می رود. وی گفت: در ایران پخش  کالا بسیار سخت است و حتی در برخی موارد تولید را با ضرر مواجه می سازد. بشارت به فروشگاه های زنجیره ای و هایپر اشاره کرد و افزود: البته وجود چنین فروشگاه هایی تا میزان بسیار زیادی از مشکلات پخش در صنعت آب معدنی و آشامیدنی کاسته است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید