کشف 6.5 میلیارد ریال داروی جنسی و مکمل ورزشی | اتاق خبر
کد خبر: 115807
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1394 - 14:48
اتاق نیوز - رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از کشف مکمل‌های ورزشی و داروهای جنسی غیرمجاز به ارزش بیش از 6.5 میلیارد ریال خبر داد....
اتاق نیوز - رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از کشف مکمل‌های ورزشی و داروهای جنسی غیرمجاز به ارزش بیش از 6.5 میلیارد ریال خبر داد.
سرهنگ محمدمهدی کاکوان در تشریح جزییات این خبر گفت: یکی از عملیات‌هایی که اجرای آن برعهده پلیس فتا بوده، عملیاتی به نام پانجی‌آ است که در این عملیات با فروشندگان و عرضه‌کنندگان داروها و لوازم دارویی و بهداشتی غیرمجاز در فضای مجازی برخورد می‌شود و در این راستا نیز هفته گذشته مرحله‌ای دیگر از این طرح در تهران و چندین استان دیگر به اجرا در آمد. رییس پلیس فتای پایتخت ادامه داد: هفته گذشته این طرح نیز در تهران بزرگ به مرحله اجرا در آمد و درآن تعداد قابل توجهی مکمل ورزشی داروهای جنسی و دیگر اقلام دارویی جمعا به ارزش 652 میلیون تومان از سوءاستفاده‌گران کشف و ضبط شد. وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از این محصولات را مکمل‌های ورزشی و داروهای جنسی تشکیل می‌دادند گفت: تمامی اقلام مشکوفه تقلبی و غیرمجاز بوده، از این میان 14 هزار و 940 قلم را مکمل‌های ورزشی غیرمجاز و 4661 عدد را نیز داروهای جنسی تقلبی و غیرمجاز شامل می‌شود که معلوم نبود که در صورت مصرف چه عوارض کوتاه‌مدت و یا بلندمدتی را برای خریداران در پی داشت. کاکوان همچنین اضافه کرد: در اجرای این عملیات 27 تن نیز در سطح تهران بزرگ دستگیر شده‌اند که برای این افراد پرونده‌ای تشکیل شده و برای صدور حکم و ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ با اشاره به اجرای این طرح در برخی دیگر از استان‌های کشور نیز گفت: در این خصوص پلیس فتای ناجا یا روسای پلیس فتای استان‌ها اطلاع‌رسانی خواهند کرد و آنچه که گفته شد مربوط به تهران بزرگ است. به گفته کاکوان با سایت‌ها و شبکه‌هایی که اقدام به تبلیغ و فروش این اقلام کرده بودند، برخوردهای قانونی صورت گرفت. رییس پلیس فتای کشور با بیان اینکه اجرای چنین طرح‌هایی ادامه دارد، در هشداری به شهروندان گفت: متاسفانه برخی گمان می‌کنند برای تهیه برخی داروها به ویژه مکمل‌های ورزشی و داروهای جنسی، نیازی به نظر پزشک یا متخصص وجود ندارد، از این رو خودشان وارد عمل شده و بخش قابل توجهی از آنان نیز به واسطه اینترنت اقدام به خرید چنین محصولاتی می‌کنند. در این شرایط سایت‌ها و شبکه‌های سودجو و فرصت‌طلب نیز وارد عمل شده و علاوه بر نیز برخی از آنان ازطریق کلاهبرداری رمز کارت و اطلاعات حساب را برداشته و سپس اقدام به خالی کردن حساب مشتریان کنند، برخی دیگر نیز اقدام به فروش داروهای تاریخ مصرف گذشته و یا غیرمجاز می‌کنند که در خوشبینانه‌ترین حالت،‌این داروها هیچ تناسبی با ساختار بدن نداشته و موجب عوارض جانبی می‌شود. رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از شهروندان خواست برای تهیه مکمل‌های ورزشی و داروهای جنسی و همچنین دیگر داروهایی که برخی از سودجویان ادعا می‌کنند که تنها در اینترنت و با قیمتی ارزانتر امکان فروش آن وجود دارد، حتما به داروخانه‌ای که پزشک در آن حضور دارد مراجعه کرده و از انجام چنین خریدهایی به جد پرهیز کنند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید