عقب نشینی فوری اروپا/ لغو توقیف اموال روسیه تا اوایل هفته آینده | اتاق خبر
کد خبر: 115925
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1394 - 23:01
اتاق نیوز - وزیر امورخارجه بلژیک امروز از رفع توقیف اموال سفارتخانه روسیه در بلژیک، مقر اتحادیه اروپا و ناتو در ابتدای هفته آینده خبر داد....
اتاق نیوز - وزیر امورخارجه بلژیک امروز از رفع توقیف اموال سفارتخانه روسیه در بلژیک، مقر اتحادیه اروپا و ناتو در ابتدای هفته آینده خبر داد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از اسپوتنیک، وزیر امورخارجه بلژیک امروز از رفع توقیف اموال سفارتخانه روسیه در بلژیک، مقر اتحادیه اروپا و ناتو در ابتدای هفته آینده خبر داد.

«دیدیه ریندرز» وزیر امورخارجه بلژیک امروز اعلام کرد: تمامی دارایی های سفارتخانه روسیه در بلژیک و دارایی های هیأت های نمایندگی دائم این کشور در مقر اتحادیه اروپا و ناتو در بروکسل  تا ابتدای هفته آینده لغو توقیف خواهد شد.

در بیانیه وزارت امور خارجه بلژیک آمده است: تمامی حساب های بلوکه شده روسیه در بروکسل اعم از حساب های بانکی سفارتخانه و یا هیأت های نماینگی این کشور در اتحادیه اروپا و ناتو نیز مشمول رفع توقیف خواهند شد. این اقدام تا چند روز آینده محقق می گردد.

چهارشنبه هفته گذشته، دیوان داوری لاهه حکم توقیف اموال ۴۷ شرکت روسی به دلیل شکایت سهام داران پیشین شرکت نفتی «یوکاس» را صادر کرده بود و به دنبال آن بلژیک و فرانسه آن را به اجرا گذاشته بودند.

جمعه گذشته نیز «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه گفته بود که کشورش با اتکاء به قوانین بین المللی از منافع خود دفاع خواهد کرد.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید