اخذ مالیات ارزش افزوده در داروخانه‌ها و مراکز درمانی خلاف قانون است | اتاق خبر
کد خبر: 116243
تاریخ انتشار: 1 تیر 1394 - 22:00
اتاق نیوز - معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان اعلام کرد: دریافت مالیات بر ارزش افزوده از اقلام دارویی و خدمات درمانی غیرقانونی است....
اتاق نیوز - معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان اعلام کرد: دریافت مالیات بر ارزش افزوده از اقلام دارویی و خدمات درمانی غیرقانونی است.

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور، اعلام کرد: با توجه به معافیت انواع دارو، لوازم مصرفی درمانی،خدمات درمانی (انسانی،حیوانی و گیاهی) و خدمات توانبخشی و حمایتی از مالیات بر ارزش افزوده، مطابق بند 9 ماده 12 قانون، دریافت هر گونه وجهی تحت عنوان مالیات بر ارزش افزوده از اقلام دارویی و خدمات درمانی توسط داروخانه‌ها و مراکز درمانی غیر قانونی است.

علیرضا طاری بخش گفت: به رغم تصریح قانونگذار و براساس گزارش های واصله، برخی از داروخانه ها اقدام به دریافت مالیات بر ارزش افزوده می نمایند که با توجه به معافیت مذکور، دریافت هر گونه وجهی مازاد بر قیمت رسمی دارو و لوازم مصرفی درمانی و ... توسط داروخانه ها و مراکز درمانی خلاف مقررات بوده و به عنوان گران فروشی محسوب می شود و نهادهای نظارتی ذیربط تکلیف دارد براساس قانون و مقررات، موضوع گران فروشی دارو را بررسی و برابر مقررات با خاطیان رفتار نماید؛ لذا با توجه به این اقدام غیر قانونی و به منظور پیشگیری از هر گونه سوءاستفاده احتمالی، به اطلاع عموم شهروندان عزیز می رساند که انواع دارو، لوازم مصرفی درمانی،خدمات درمانی(انسانی،حیوانی و گیاهی) و خدمات توانبخشی حمایتی از شمول قانون مالیات بر ارزش افزوده خارج بوده و در صورت مواجهه با گران فروشی دارو،موضوع از طریق سازمان تعزیرات حکومتی قابل پیگیری خواهد بود.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید