ساخت و سازهای غیرقانونی رضا ضراب در ترکیه | اتاق خبر
کد خبر: 116398
تاریخ انتشار: 2 تیر 1394 - 12:21
رضا ضراب، تاجر ایرانی که در جریان پرونده فساد و ارتشای بزرگ ترکیه تبرئه شده بود این بار متهم شد به شکلی غیرقانونی یک طبقه بر روی خانه اش در منطقه اوسکودور استانبول اض...
رضا ضراب، تاجر ایرانی که در جریان پرونده فساد و ارتشای بزرگ ترکیه تبرئه شده بود این بار متهم شد به شکلی غیرقانونی یک طبقه بر روی خانه اش در منطقه اوسکودور استانبول اضافه کرده است.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از پایگاه خبری تودی زمان، رضا ضراب، تاجر ایرانی که در جریان پرونده فساد و ارتشای 17 دسامبر 2013 در ترکیه تبرئه شده است این بار متهم شد به شکلی غیرقانونی یک طبقه بر روی خانه اش در منطقه اوسکودور استانبول اضافه کرده است. علاوه بر این افزایش طبقات غیرقانونی در خانه ای که در محله کاندیلی واقع شده و در سال 1986 به عنوان یک بنای دارای ارزش فرهنگی و تاریخی تعیین شده، ضراب همچنین تعدادی از درختهای موجود در حیاط خانه را قطع کرده و یک ساختمان سه طبقه در آن بنا کرده است. انتظار می رود شورای ششم دارایی های فرهنگی و طبیعی استانبول، گزارش مربوط به ساخت و ساز غیرقانونی ضراب را در نشست ماه آینده خود به بحث بگذارد. این شورا احتمالا یک شکایت کیفری علیه بنای تغییر داده شده مطرح خواهد کرد. بر اساس قانون شماره 2960 بوسفور، مصوب 1983، ساخت و ساز در اطراف تنگه بوسفور غیرقانونی است. افرادی که این قانون را زیر پا بگذارند، به مجازات دو ماه تا یک سال زندان و جریمه بین 200 تا 500 هزار لیره ای محکوم خواهند شد. این اولین باری نیست که ضراب به دلیل انجام ساخت و سازهای غیرقانونی در یک بنای تاریخی در منطقه بوسفور به سوژه رسانه های ترکیه تبدیل می شود. در ماه مارس گذشته فاش شد که ضراب یک طبقه دیگر روی یک بنای متعلق به دوره عثمانی احداث کرده است. ضراب در سال 2011 میلادی، 2 ساختمان مجلل در کناره تنگه بوسفور و در محله کانلیکای استانبول به قیمت 40 میلیون دلار خریداری کرد. علاوه بر طبقات اضافه ای که روی این بناهای تاریخی احداث شده، ضراب همچنین یک دالان بین این دو بنا ایجاد کرده، یک آسانسور مشترک نصب نموده و یک لنگرگاه اتوماتیک تعبیه کرده است. دادگاه استانبول امروز مهر سال گذشته با صدور حکمی قرار منع تعقیب رضا ضراب و 52 متهم دیگر پرونده فساد مالی بزرگ این کشور را صادر کرد. در حکم دادگاه آمده است که متهمان این پرونده به دلیل نبود عناصر کافی مجرمیت تبرئه می شوند. ضراب به همراه 52 متهم دیگر پرونده فساد مالی در 17 دسامبر سال 2013 دستگیر و چند ماه زندانی شدند. اتهام این افراد پولشویی و پرداخت رشوه بوده است.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید