تشکیل اولین جلسه کارگروه مالیاتی سینما | اتاق خبر
کد خبر: 116550
تاریخ انتشار: 3 تیر 1394 - 07:01
اتاق نیوز - نخستین کارگروه مشترک مالیاتی سینما با حضور نمایندگان سازمان امور مالیاتی، خانه سینما و سازمان سینمایی با هدف تسهیل روند برخورداری اهالی سینما از معافیت ...
اتاق نیوز - نخستین کارگروه مشترک مالیاتی سینما با حضور نمایندگان سازمان امور مالیاتی، خانه سینما و سازمان سینمایی با هدف تسهیل روند برخورداری اهالی سینما از معافیت مالیاتی و رسیدگی مسائل کلان سینما در حوزه امور مالیاتی دوشنبه ۲۵ خرداد برگزار شد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از  ایسنا،نخستین کارگروه مشترک مالیاتی سینما با حضور نمایندگان سازمان امور مالیاتی، خانه سینما و سازمان سینمایی با هدف تسهیل روند برخورداری اهالی سینما از معافیت مالیاتی موضوع بند (ل) ماده ۱۳۹ و رسیدگی مسائل کلان سینما در حوزه امور مالیاتی دوشنبه ۲۵ خرداد برگزار شد. در این جلسه هماهنگی‌های لازم برای استقرار کارشناسان خبره سازمان امور مالیاتی در خانه سینما به منظور ارائه مشاوره در خصوص تکمیل اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۳ در تیر سال جاری انجام شد. همچنین "محمد علیزاده اهوازی" بررسی لازم را برای تمرکز کلیه پرونده های مالیاتی سینما در محدوده فعالیتی اداره کل امور مالیاتی شهر و شهرستان‌های استان تهران (تهران، شمیرانات و شهرری) اعم از حقیقی و حقوقی در حوزه مالیاتی مرکز (میدان شعاع) انجام خواهد داد. در این جلسه پیشنهاد شد در محدوده اختیارات سازمان امور مالیاتی، رسیدگی و تصمیم‌گیری در خصوص موارد خاص نظیر ارائه مساعدت در بخشودگی جریمه قابل بخشش، تقسیط، تدوین روش های مناسب اجرای قوانین و مقررات در حوزه سینما و سایر موارد مرتبط با کارگروه مشترک مالیاتی سینما تفویض شود. همچنین مقرر شد درخواست ایجاد IP اختصاصی سینما برای تکمیل و ثبت اظهارنامه مالیاتی سینماگران از طریق معرفی و آموزش ۴ نفر از نمایندگان خانه سینما به ریاست سازمان امور مالیاتی کشور منعکس شود. بر اساس این گزارش، در این جلسه همچنین پیشنهاد شد با توجه به محدودیت تحویل کد محرمانه اختصاصی به هر سینماگر و برگشت اکثریت آن به دلیل عدم حضور سینماگر و حضور آنان در پروژه های سینما، درخواست تحویل جمعی کدهای مذکور به خانه سینما و یا حوزه های مالیاتی مربوط به ریاست سازمان مالیاتی کشور منعکس شود به نحوی که از این طریق سینماگران نسبت به مراجعه و دریافت کدهای یاد شده اقدام کرده و از عدم تکمیل و تسلیم اظهارنامه مالیاتی در تیرماه سال جاری پیش گیری کنند. بررسی نامه‌ی سازمان امور مالیاتی در خصوص مشکل مشاغل فنی سینما همچون فیلمبرداری، دوبلاژ و مونتاژ از دیگر اقدامات مطرح شده در این جلسه بود. "محمد علیزاده اهوازی" معاون اداره کل امور مالیاتی شهر تهران، "فرشته طائرپور" و "منوچهر محمدی" به نمایندگی از خانه سینما، "رمضانعلی حیدری خلیلی" به نمایندگی از سازمان سینمایی و "علیرضا فتاح میرزایی" صاحب نظر در امور مالیاتی اعضای کارگروه مشترک مالیاتی سینما را تشکیل می‌دهند.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید