وزیر بهداشت خبر داد؛صدور حکم حبس قصور پزشکی زیر نظر رئیس دستگاه قضاء | اتاق خبر
کد خبر: 116862
تاریخ انتشار: 3 تیر 1394 - 22:03
اتاق نیوز - در دیدار وزیر بهداشت با رئیس قوه قضائیه مقرر شد با تجدید نظر در اجرای حکم حبس برای موارد قصور پزشکی، کمیته ویژه ای در وزارت بهداشت تشکیل شود و هیچ حکمی بدو
اتاق نیوز - در دیدار وزیر بهداشت با رئیس قوه قضائیه مقرر شد با تجدید نظر در اجرای حکم حبس برای موارد قصور پزشکی، کمیته ویژه ای در وزارت بهداشت تشکیل شود و هیچ حکمی بدون نظر رئیس قوه صادر نگردد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر، وزیر بهداشت در دیدار با آیت الله صادق آملی لاریجانی ضمن قدردانی از تلاش های قوه قضائیه، خواهان تجدید نظر و جلوگیری از صدور جزای حبس برای موارد قصور پزشکی شد. دکتر سید خسن هاشمی با ابراز نگرانی جامعه پزشکی از اعمال مجازات حبس در خصوص قصور پزشکی عنوان کرد: بدون شک پزشک در فضایی مبتنی‌بر آرامش حرفه‌ای می‌تواند، خدمات تشخیصی و درمانی موثری داشته باشد و اجرای چنین احکامی ممکن است در روند پذیرش و ارائه خدمات درمانی بیماران بویژه در فوریت های پزشکی اخلال ایجاد کند و روابط انسانی بین بیمار و پزشک را خدشه دار نموده و سلامت مردم را به مخاطره اندازد. آیت الله آملی لاریجانی نیز ضمن استقبال از پیشنهاد وزیر بهداشت اعلام کرد در گذشته بخشنامه ای به قضات ارسال و از قضات سراسر کشور خواسته شده تا از صدور جزای حبس خودداری کنند که مجددا بر آن تاکید خواهد شد. همچنین وی پیشنهاد نمود کمیته ای در وزارت بهداشت برای بررسی این موضوع زیر نظر وزیر بهداشت تشکیل گردد تا در صورت گزارش مواردی از محکومیت حبس برای قصور پزشکی به صورت مستقیم با نظر رئیس قوه قضائیه، تجدید نظر در احکام صورت گیرد و حکم حبسی نیز برای جامعه پزشکی بدون نظر رئیس قوه قضائیه صادر نشود. هاشمی در این دیدار با تشریح جایگاه علمی و شایسته کشور در علوم پزشکی، جامعه پزشکی را جزو پزشکان برتر دنیا خواند که بدون شک تلاش می کنند تمام اصول و اخلاق حرفه ای را در طبابت مورد توجه قرار دهند. وزیر بهداشت با عنایت به حساسیت جامعه پزشکی در این خصوص و نیز پیگیری های سازمان نظام پزشکی، از نگاه ویژه رئیس  قوه قضاییه و درک درست شرایط جامعه پزشکی و روابط بین بیمار و پزشک با هدف پیشگیری از تضییع حقوق بیمار، از آیت الله آملی لاریجانی قدردانی کرد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید