تأثیر سهام بانک کارآفرین در رشد بورس | اتاق خبر
کد خبر: 116968
تاریخ انتشار: 4 تیر 1394 - 11:22
اتاق نیوز: در بازار مثبت امروز بانک کارآفرین، بانک ملت، سایپا، بانک تجارت، صادرات و شرکتهای تاپیکو، پالایشگاه بندرعباس، نفت و گاز پارسیان، مپنا، ایران خودرو و غدیر
اتاق نیوز: در بازار مثبت امروز بانک کارآفرین، بانک ملت، سایپا، بانک تجارت، صادرات و شرکتهای تاپیکو، پالایشگاه بندرعباس، نفت و گاز پارسیان، مپنا، ایران خودرو و غدیر بیشترین تاثیر را در رشد شاخص بورس گذاشتند.
بورس تهران امروز نیز با ادامه روند مثبت و رشد قیمت سهام شرکت ها مواجه شد. به طوری که در بازار امروز تمایل به خرید سهام افزایش پیدا کرد و شاخص بورس با رشد 563 واحدی به کانال 64 هزار و 839 واحدی رسید. این گزارش می افزاید، نزدیک شدن به زمان نهایی مذاکرات هسته‌ای در تیرماه، ابلاغ قانون حمایت از تولید و بازگشت پالایشگاه‌ها به بورس از جمله دلایلی است که برای آغاز روند رو به رشد بورس و ورود نقدینگی به سمت آن ذکر می شود به طوری که در بازار امروز نیز شرکت‌های پالایشگاهی از بیشترین تقاضای بازار برخوردار شدند و در کلیت بازار تاثیر مثبت گذاشتند. شرکت‌های هلدینگ خلیج فارس و مخابرات در شاخص بورس بیشترین تاثیر منفی را در شاخص داشتند.گفتنی است، با آغاز روند حرکتی بورس تهران و نیز رشد نسبی قیمت سهام شرکت‌ها، حجم و ارزش معاملات نیز با رشد مواجه شد به طوری که در معاملات امروز بیش از یک میلیارد سهم به ارزش 190 میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه تا سطح 283 هزار میلیارد تومان رشد کرد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید