چین: پیشرفت مهمی در مذاکرات حاصل شده است | اتاق خبر
کد خبر: 117258
تاریخ انتشار: 6 تیر 1394 - 12:39
اتاق نیوز - سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5، گفت: پیشرفت‌های مهمی حاصل شده است اما هنوز اختلافاتی وجود دارد....
اتاق نیوز - سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5، گفت: پیشرفت‌های مهمی حاصل شده است اما هنوز اختلافاتی وجود دارد.
لو کانگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در نشست خبری روز جمعه خود، گفت: مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 وارد آخرین مرحله خود شده است. از این‌رو این کشورها تلاش‌های‌شان را برای دستیابی به یک توافق جامع تسریع بخشیده‌اند. بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه چین، لو کانگ، ادامه داد: تمام طرف‌ها از خود اراده سیاسی قوی، تمایل واقعی و نظرات خلاقانه نشان داده‌اند. وی با بیان این‌که پیشرفت مهمی در مذاکرات حاصل شده است، گفت: تا زمانی که تمام طرف‌ها روی یک هدف مشترک متمرکز‌ند و برای رفع نگرانی‌های یکدیگر به شکلی مناسب سازش و با توجه به مسئولیت تاریخی و کاری خود تصمیمات سیاسی را به موقع اتخاذ می‌کنند دستیابی به یک توافق جامع در زمان تعیین شده امکان‌پذیر است. سخنگوی وزارت امور خارجه چین بیان کرد: چینی‌ها به ایفای نقش سازنده خود در آخرین مرحله از این مذاکرات ادامه می‌دهند تا یک توافق منصفانه، عادلانه با نتیجه برد- برد به علاوه راه‌حلی جامع، بادوام و مناسب در خصوص مسأله هسته‌ای ایران حاصل شود. مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 هم اکنون با حضور هیأت‌های مذاکره کننده تمام طرف‌ها در وین، پایتخت اتریش در جریان است. وزرای امور خارجه ایران و آمریکا به منظور شرکت در این مذاکرات با هدف دستیابی به توافق جامع تا ضرب‌الأجل 30 ژوئن وارد وین شده‌اند.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید