غیرقانونی بودن پرداخت وام به شرط سپرده‌گذاری | اتاق خبر
کد خبر: 117270
تاریخ انتشار: 6 تیر 1394 - 13:01
اتاق نیوز: مدیرعامل بانک ملت از تاکید رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر غیرقانونی بودن پرداخت تسهیلات به شرط سپرده‌گذاری خبر داد....
اتاق نیوز: مدیرعامل بانک ملت از تاکید رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر غیرقانونی بودن پرداخت تسهیلات به شرط سپرده‌گذاری خبر داد.
علی رستگار با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به شرط سپرده‌گذاری خلاف قانون است، اظهارداشت: رئیس کل بانک مرکزی در یکی از جلسات تاکید کرد پرداخت تسهیلات به شرط سپرده‌گذاری خلاف قانون است و بانک‌ها نباید انجام بدهند. وی افزود: به عنوان مدیرعامل بانک ملت اعلام می‌کنم بانک ملت تسهیلات را به شرط سپرده‌گذاری پرداخت نمی‌کند زیرا سپرده‌گذاری و تسهیلات دو مقوله متفاوت است. مدیرعامل بانک ملت با اشاره به سطح مطالبات معوق این بانک گفت: با وجود اینکه نسبت مطالبات معوق به کل منابع در کل شبکه بانکی 12 درصد است، این نسبت در بانک ملت 7 درصد است. وی با اشاره به منابع 101 هزار میلیارد تومانی بانک ملت، اظهارداشت: این رقم معادل 24 درصد منابع کل نظام بانکی و 12 درصد نقدینگی اقتصاد کشور است. رستگار با بیان اینکه بانک ملت در بخش‌های کلان تسهیلات زیادی پرداخت کرده است، تصریح کرد: در سال جدید اولویت بانک مرکزی در بخش اعتبارات، پرداخت تسهیلات خرد و تسهیلات برای بنگاه‌های کوچک و متوسط است. وی یکی از اقدامات بانک ملت را عدم ارائه خدمات بانکی به موسسات غیرمجاز عنوان کرد و گفت: وقتی بانک مرکزی ارائه خدمات به این موسسات را ممنوع کرد به سرعت بانک ملت این کار را انجام داد تا بازار نابسامان نشود. مدیرعامل بانک ملت افزود: رعایت نرخ‌های سود سپرده برای ما بسیار مهم است و یک ریال بیش از نرخ مصوب سود تسهیلات از مشتری دریافت نمی‌کنیم.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید