نیاز 530 میلیارد تومانی برای تکمیل مصلی تهران | اتاق خبر
کد خبر: 117504
تاریخ انتشار: 7 تیر 1394 - 11:29
اتاق نیوز - قسمت مرکزی مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران تاکنون ۶۴ درصد پیشرفت داشته و برای تکمیل آن 530 میلیارد تومان اعتبار لازم است....
اتاق نیوز - قسمت مرکزی مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران تاکنون ۶۴ درصد پیشرفت داشته و برای تکمیل آن 530 میلیارد تومان اعتبار لازم است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام پیشرفت ۶۴ درصدی قسمت مرکزی پروژه احداث مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران، اظهار کرد: برخلاف برخی مطالب منتشر شده، در مجموع ۹ سال گذشته ۳۰۰ میلیارد تومان برای اجرای این پروژه از اعتبارات دولتی هزینه شده است. محمدجعفر علیزاده افزود: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل قسمت مرکزی مجموعه مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران ۵۳۰ میلیارد تومان است که خوشبختانه امسال بودجه ای معادل یکصد میلیارد تومان برای این پروژه عظیم در نظر گرفته شده است که در صورت تخصیص کامل می توان جهش قابل ملاحظه ای در آن ایجاد کرد. مدیر عامل سازمان مجری ساختمانها و تأسیسات دولتی و عمومی با تأکید براینکه مشکلی از نظر توان فنی اجرای پروژه وجود ندارد و تمام نقشه های اجرایی تهیه شده است، اظهار داشت: تنها مسئله در زمان تکمیل پروژه بحث تأمین به موقع اعتبارات لازم است. وی با بیان اینکه ایده ساخت مصلا در دهه ۶۰ مطرح اما عملیات اجرایی آن از سال۱۳۷۲ آغاز شد، گفت: از سال ۱۳۸۵ اجرای پروژه ساخت مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران به وزارت مسکن و شهرسازی وقت و سازمان مجری محول شد. علیزاده خاطرنشان کرد: سال ۱۳۸۵ در حالی کار را تحویل گرفتیم که پیشرفت فیزیکی پروژه کمتر از ۲۰ درصد بود اما امروز پیشرفت فیزیکی قسمت مرکزی مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران به ۶۴ درصد رسیده است. معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه پیچیده ترین و حساس ترین ساختمانهای مجموعه مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران به مساحت بیش از ۳۰۰ هزار متر مربع در قسمت مرکزی آن قرار دارند، تصریح کرد: چنانچه اعتبارات پیش بینی شده در بودجه بصورت صد درصدی تخصیص داده شوند، امسال شاهد جهش قابل توجهی در این بخش از پروژه خواهیم بود. وی گفت: برخی رسانه ها مدعی شده بودند که فقط در سال ۱۳۸۹ بودجه ای معادل ۳۲۵ میلیارد تومان به پروژه مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران اختصاص یافته است، در حالی که کل بودجه اختصاص یافته از اعتبارات دولتی به این پروژه در ۹ سال گذشته رقمی معادل ۳۰۰ میلیارد تومان است. علیزاده با اشاره به ساخت و بهره برداری همزمان از مجموعه مصلا برای برگزاری مراسم های مذهبی، فرهنگی و اجتماعی افزود: براساس آمار سال گذشته بیش از ده و نیم میلیون نفر از خدمات مجموعه مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران استفاده کرده اند که پیش بینی می کنیم این تعداد امسال افزایش یابد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید