شرایط برای عرضه‌ اولیه مناسب نیست | اتاق خبر
کد خبر: 117951
تاریخ انتشار: 8 تیر 1394 - 14:44
اتاق نیوز: رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از تغییر شکل اجرایی صندوق توسعه بازار خبر داد و گفت: با توجه به ابهامات و سوالات زیاد در خرید و فروش این صندوق، از این پس دار
اتاق نیوز: رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از تغییر شکل اجرایی صندوق توسعه بازار خبر داد و گفت: با توجه به ابهامات و سوالات زیاد در خرید و فروش این صندوق، از این پس دارندگان و سهامداران صندوق، مدیریت این صندوق را بر عهده می‌گیرند.
محمد فطانت در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در خصوص سیاست سازمان بورس در مورد صندوق توسعه بازار گفت: این صندوق در شکل فعلی ابهامات و سئوالات زیادی را در صورت فروش و خرید ایجاد کرده بود که سازمان بورس به عنوان متولی و ناظر صندوق در قدم اول برای رفع ابهامات درخواست کرد تا این صندوق سایت خود را فعال کرده و به وسیله آن معاملات و عملیات را در اختیار مخاطبان قرار دهد. وی اعلام کرد: قرار است از این پس دارندگان و سهامداران صندوق (یونیت هولدر ها) ، متولی امور شوند و مدیریت صندوق به 5 سهامدار صندوق که اسامی آنها مشخص است منتقل شود.همچنین قرار است نظارت های قوی که لازمه این امر است، اجرایی شده تا این صندوق مجددا دچار ضعف های گذشته نشود تا بتوانیم صندوق را منتقل کنیم تا به عنوان صندوق بازارگردانی برای 30 تا 40 سهام برتر بورس به صورت مشخص عمل کند. فطانت تصریح کرد: سازمان بورس نیز همانند گذشته به عنوان ناظر نهادهای مالی نظارت خود را باید به صورت متفاوت تر و با ساز و کارهای مناسب تر انجام دهد. به گفته ی وی، بازارگردانی در عین اینکه مثبت و مفید است اگر به صورت مناسب انجام نشود شبهات زیادی را در کنار خود می تواند داشته باشد. بنابراین تلاش می شود در این فرمت جدید که مدیریت صندوق توسعه بازار به 5 یونیت هلدر (دارندگان و سهامداران صندوق) منتقل می شود، امور به صورت حرفه ای تر انجام شود. نبود رونق در عرضه های خرد رییس سازمان بورس در ادامه در خصوص نحوه اجرای بند ج سیاست های اصل 44 قانون اساسی و عملکرد سازمان خصوصی سازی در سالروز این ابلاغیه گفت: در سال گذشته عرضه‌های خرد و غیربلوکی خصوصی سازی در بازار رونق چندانی نداشت و این در حالی است که در خصوص عرضه بلوکی مشکلی وجود ندارد زیرا ساز و کار و امکانات آن نیز فراهم است. وی ادامه داد: در عین حال عرضه سهام خرد توسط سازمان خصوصی سازی با توجه به شرایط بازار نیاز به هماهنگی های مختلفی دارد که باید هماهنگی کامل در بازار و سازمان خصوصی سازی انجام شود تا لطمه ای به بازار و نقدینگی کمی که در بازار وجود دارد، نزند. رییس سازمان بورس اعلام کرد: معتقدم عرضه های خصوصی سازی و بخشی از سهام شرکت‌هایی که باقی مانده سهم شان قابلیت عرضه دارد باید در زمان مناسب انجام شود زیرا فضای عرضه مجدد آنها به این زودی ها نیست بلکه بهتر است پس از رونق بازار، تعادل مناسبی انجام شود زیرا قطعا در آن زمان قابلیت عرضه این سهام ایجاد خواهد شد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید