اجرای طرح توسعه خوشه فرش دستباف در ۱۱ استان کشور | اتاق خبر
کد خبر: 118037
تاریخ انتشار: 8 تیر 1394 - 18:00
اتاق نیوز - مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از اجرای طرح توسعه خوشه فرش دستباف در ۱۱ استان کشور خبر داد....
اتاق نیوز - مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از اجرای طرح توسعه خوشه فرش دستباف در ۱۱ استان کشور خبر داد.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران،سید محمد علی سید ابریشمی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با مرکز ملی فرش  اظهار داشت: توسعه خوشه های فرش در سراسر کشور از جمله برنامه های سازمان صنایع کوچک است و امیدواریم با همکاری مشترک با مرکز ملی فرش شاهد ارتقاء این صنعت در آینده ای نزدیک باشیم.

وی با بیان اینکه 22 خوشه  فرش در استانهای مختلف شناسایی شده است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر اجرای پروژه توسعه خوشه فرش دستباف در 11 استان کشور آغاز شده و 6 خوشه از آنها نیز در مرحله پیاده سازی قراردارد.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک، حمایت از شکل گیری و توسعه واحدهای طرح و نقشه فرش و صنایع جانبی و تکمیلی و تولیدی تجهیزات استاندارد فرشبافی در سطح خوشه­ های کسب­ و کار فرش دستباف کشور را از جمله محورهای این تفاهم نامه برشمرد و افزود: اجرای پروژه های تکمیل حلقه های مفقوده زنجیره ارزش خوشه های فرش و تقویت پیوند بین خوشه همسان فرش دستباف کشور نیز با همکاری مرکز ملی فرش مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

وی بر استفاده مشترک از منابع و توانمندی­ طرفین در زمینه‌­های برگزاری دوره­ های آموزشی، تأمین مواد اولیه، تأمین مالی و توسعه بازار در خوشه­ های فرش دستباف کشور تاکید کرد و افزود: بسترهای لازم جهت احداث مجتمع های کارگاهی فرش بافی در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور نیز فراهم خواهد شد.

حمید کارگر، سرپرست مرکز ملی فرش ایران نیز در این مراسم گفت: صنعت فرش با توجه به ویژگی‌های سنتی و بومی که دارد در شرایط اقتصاد مقاومتی بسیار قابل اتکا است.

وی با بیان اینکه توسعه صنعت فرش کشور به سرمایه کلان خارجی نیاز ندارد، خاطرنشان کرد: این صنعت با سرمایه کم قابل توسعه بوده و دانش فنی آن نیز در داخل کشور موجود است و نیاز به تکنولوژی خارجی ندارد.

سرپرست مرکز ملی فرش ایران با تاکید بر حمایت سایر نهادهای اجرایی از این صنعت  تصریح کرد: با توجه به ویژگی‌های این صنعت، ضروری است تمام دستگاه ها در جهت فرهنگ سازی، آموزش، بازاریابی و صادرات با متولیان این صنعت همکاری کنند.

وی در ادامه انعقاد این تفاهم نامه را در راستای هم افزایی و بهره مندی از پتانسیل های دو مجموعه برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با همکاری متقابل و مشترک شاهد شروع فصلی جدید در توسعه خوشه های فرش دستباف در سراسر کشور باشیم.

تفاهم نامه همکاری سازمان صنایع کوچک و مرکز ملی فرش به منظور گسترش همکاری های علمی، پژوهشی و اجرایی در زمینه توسعه خوشه های فرش دستباف کشور و استفاده بهینه از منابع، ظرفیت ها و توانمندی های طرفین به امضا رسید.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید