احمدیان در گفتگو با اتاق نیوز: نیاز 100 درصدی تولید داخلی مبلمان تامین شده است | اتاق خبر
کد خبر: 118256
تاریخ انتشار: 9 تیر 1394 - 14:42
اتاق نیوز- رئیس انجمن توليدكنندگان و صادركنندگان مبلمان ايران گفت: نیاز 100 درصدی مبلمان ایران توسط بخش خصوصی تامین شده است و این صنعت دیگر هیچ نیازی به واردات ندارد و ...
اتاق نیوز- رئیس انجمن توليدكنندگان و صادركنندگان مبلمان ايران گفت: نیاز 100 درصدی مبلمان ایران توسط بخش خصوصی تامین شده است و این صنعت دیگر هیچ نیازی به واردات ندارد و حتی به صادرات این محصول اقدام شده است.
حسن احمدیان رئیس انجمن توليدكنندگان و صادركنندگان مبلمان ايران با مد نظر قرار دادن ظرفیت خالی تولید 50 درصدی کارگاه و کارخانجات مبلمان در ایران به اتاق نیوز اعلام کرد: صنعت مبلمان در ایران یکی از صنایع کوچک، اما ارزش آفرینی است که هم اکنون در مسیر رشد قرار گرفته و حتی می تواند در سطح بین الملل عرضه داشته باشد. وی ادامه داد: واردات این محصول نسبت به تولید تنها 10 درصد است که فعالان این صنعت با ایجاد نوآوری و ترسیم الگوهای نوین، خواهان کاهش این نرخ واردات هستند. احمدیان با اشاره به سیاست های صادراتی مبلمان ایرانی افزود: حدود 10 کشور از جمله عراق، افغانستان، تاجیکستان و.. به عنوان هدف صادراتی مشخص شده اند که اغلب آنها از همسایگان ایران به شمار می روند. وی ارتقاء طراحی و تنوع محصولاتی را از جمله سیاست های صادراتی دانست و گفت: بنگاه های تولیدی ایران هم اکنون با نیمی از ظرفیت خود فعالیت دارند و بیشتر نیاز داخلی را تامین می کنند. با توجه به شناسایی بازار هدف، صنعت مبلمان ایران با جمعیت 500 میلیونی مصرف کننده رو به رو است که با قرار گیری کشورمان در مرکزیت این بازارهای هدف، می توان به خوبی در صادرات مبلمان ایرانی قدم برداشت. رئیس انجمن توليدكنندگان و صادركنندگان مبلمان ايران با انتقاد از شیوه برگزاری نمایشگاه های تخصصی صنعت مبلمان ایران اعلام کرد: این صنعت نیاز به حمایت دولت دارد؛ اما در بحث برگزاری نمایشگاه های تخصصی، مجوز برپای این مهم، در اختیار افرادی غیر متخصص قرار می گیرد که تنها به سود خود فکر می کنند و برای این صنعت هیچ چشم اندازی نداشته و در مسیر ایجاد مانع و مشکل می کنند. احمدیان ترکیه و چین را بزرگترین واردکننده مبلمان به ایران عنوان کرد و گفت: طراحی و کیفیت محصولات این کشورها منجر به آن شده تا مصرف کننده از خرید تولید داخلی چشم پوشی کند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید