چگونگی پیگیری تراکنش‌های ناموفق بانکی | اتاق خبر
کد خبر: 119048
تاریخ انتشار: 13 تیر 1394 - 11:17
اتاق نیوز: سیستم امداد شتاب با هدف خدمت رسانی به مشتریان بانکهای عضو شبکه شتاب و تسهیل در فرایند پیگیری رفع مغایرتهای این شبکه راه اندازی شده است....
اتاق نیوز: سیستم امداد شتاب با هدف خدمت رسانی به مشتریان بانکهای عضو شبکه شتاب و تسهیل در فرایند پیگیری رفع مغایرتهای این شبکه راه اندازی شده است.
بر اساس این گزارش قبل از ثبت هر گونه پیگیری مغایرت به موارد زیر توجه شود: ۱- این سیستم تنها قادر به پاسخگویی به مغایرت‌های شبکه شتاب و شاپرک می باشد. لذا جهت پیگیری مغایرت‌های غیر شتابی که صادر کننده کارت و دارنده پایانه ( خود پرداز، درگاه پرداخت اینترنتی ، تلفنبانک ، اینترنت بانک …) یکسان هستند ، با شماره سیستم پشتیبانی بانک مربوطه تماس بگیرید و یا به یکی از شعب همان بانک مراجعه نمایید. توضیح ۱: انتقال کارت به کارت در صورتیکه که کارت مبدا و یا مقصد متعلق به بانک دیگری باشد ، شتابی محسوب شده و از این قاعده مثتثنی است. توضیح ۲ : در حال حاضر کلیه تراکنش‌هایی که از طریق پایانه های فروشگاهی (POS) صورت میگیرند ، تراکنش شتابی محسوب میگردند. ۲-معمولا در صورت بروز مغایرت در سیستم شتاب، مبلغ کسر شده طی دو روز کاری (بدون احتساب تعطیلات)، به طور خودکار به حساب کارت مبدا باز گردانده می شود. لذا پیش از ثبت مغایرت، مطمئن شوید که حتما دو روز کاری از تاریخ انجام تراکنش سپری شده است. ۳-این سیستم تنها پاسخگوی دارندگان کارت می باشد . فروشگاههای دارنده POS ، برای پیگیری مغایرتهای حسابی خود میبایست با امداد شاپرک تماس بگیرند. همچنین برای ثبت و یا پیگیری مغایرت خود، می توانید با شماره تلفن ۲۹۹۱۱ نیز تماس حاصل نمایید. اطلاعات سامانه اینترنتی و سامانه تلفنی ۲۹۹۱۱ مشترک بوده و میتوان کد پیگیری ارائه شده در یک سیستم را در سیستم دیگر نیز پیگیری کرد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید